Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

zawór podciśnienia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :wink: może mi ktoś powiedziec do czego służy tem zawór ???? https://www.google.pl/search?q=zaw%C3%B3r+podci%C5%9Bnienia+audi+1.6&newwindow=1&rlz=1C1AVNC_enPL570PL570&es_sm=93&tbm=isch&imgil=bBQAh6HJPKPw-M%253A%253Bhttps%253A%252F%252Fencrypted-tbn0.gstatic.com%252Fimages%253Fq%253Dtbn%253AANd9GcTPJ6zv39--2DbkFC1N3gYybKf4kEtGj7eFo6uJDbnKU0ppi3u8%253B542%253B359%253BAzRsglPYMwsOZM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fsprzedajemy.pl%25252Fzawor-podcisnienia-audi-seat-skoda-vw-058133459%25252C3257152&source=iu&usg=__KqIQvikfwWdtHDyAAtvwAjsSNAY%3D&sa=X&ei=2eRpU-eDKrOg7AbauYHIAQ&ved=0CDMQ9QEwAQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=bBQAh6HJPKPw-M%253A%3BAzRsglPYMwsOZM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg2.sprzedajemy.pl%252F540x405_zawor-podcisnienia-audi-seat-sko-17458612.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fsprzedajemy.pl%252Fzawor-podcisnienia-audi-seat-skoda-vw-058133459%252C3257152%3B542%3B359

Ogólnie mam problem z mocą w mojej audi 1.6 adp

Zauważyłem że ten zawór podciśnienia jakoś dziwnie pstryka na odpalonym silniku(wydaje mi sie ze jak kupiłem audi to tego nie było) kiedyś z ciekawości zrzuciłem przewód z tego zaworka i przytkałem palca do niego i nic sie nie działo wydawało mi się ze ten zaworek ma albo ciągnąc powietrze albo wypychac a tam nic Wiec troche mi to dziwnie wyglądało ale myśle może tak ma byc:wink:

Jeżeli ktoś może mi powiedziec do czego ten zaworek służy To bedę bardzo wdzięczny :wink:

Opublikowano

Ten zawór jest odpowiedzialny za odpowietrzanie zbiornika i on musi pstrykac to znaczy że działa

---------- Post dopisany at 11:26 ---------- Poprzedni post napisany at 11:24 ----------

Jeszcze zależy o który ci chodziło bo tam jest w tym google kilka mi się pierwszy rzucił ten od odpowietrzania zbiornika

Opublikowano
  • Autor

Tak mi też chodziło o ten pierwszy On jest zamontowany na obudowie filtra powietrza ma zdj tego nie ma ale ogólnie tam jest zamontowany

---------- Post dopisany at 13:38 ---------- Poprzedni post napisany at 13:21 ----------

A w silnikach 1.6 jest moze zawór egr ? czy coś podobnego

Opublikowano

to dobrze ci napisałem że ten zaworej jest odpowiedzialny za zbiornik paliwa a jeśli chodzi o egr to u mnie jest na bank ale ja mam inny silnik troszkę ale wydaje mi się że też u ciebie jest

Opublikowano
  • Autor

A u ciebie gdzie jest?

Opublikowano

Dokładnie jest to zawór par paliwa. Za prawym nadkolem masz zbiornik węgla aktywnego w którym gromadzą się opary paliwa a zawór ten odpowiada za "upuszczanie" ich do dolotu kiedy są ku temu odpowiednie warunki, czyli na przykład na biegu jałowym. Generalnie to badziew zamontowany ze względów ekologicznych.

Opublikowano

kolego egr u mnie jest z tyłu silnika widoczny na zdjęciu

DSC_0253.jpg

DSC_0254.jpg

Opublikowano
  • Autor

Aha:) w moim adp napewno czegoś takiego nie ma

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.