Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-e wyświetlacz ściemnia się wygasa lub wylącza


Plebansk8

Rekomendowane odpowiedzi

przy węższym wtyku, srebrny kawałek łączący taśmę z konektorem na płycie głównej

---------- Post dopisany 12-06-2014 at 22:48 ---------- Poprzedni post napisany 06-06-2014 at 23:28 ----------

po żmudnych poszukiwaniach udało się kupić taśmę... zobaczymy czy da radę przelutować nową kostkę w miejsce starej i znaleźć patent na NIE wypadanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile musiałeś zapłacić.

Patent na nie wyrywanie (sama nie wypada) jest taki aby na zaciśniętą w złączu taśmę, nakleić pasek nierozciągliwej taśmy klejącej (nie izolacyjnej bo ta się rozciąga). Pasek ma być takiej szerokości jak taśma i być tak naklejony aby obejmował i taśmę i złącze i kawałek płytki. Takie rozwiązanie spotykam w radiach innych marek i to się sprawdza. Nieraz naprawdę muszę się namęczyć by to rozpiąć.

Przy lutowaniu złącza trzeba uważać z temperaturą by nie potopić plastiku i go nie zdeformować oraz uważać na topnik aby nie dostał się do środka złącza i nie zapaskudził styków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne wskazówki - co do temp to tak samo powiedział mi spec od rtv, zaniosłem do niego niech zrobi bo ja nie mam ani wiedzy ani narzędzi. Jeśli chodzi o mocowanie taśmy to zrobię tak jak napisałeś, dziwne że sam na to nie wpadłem :P ale co dwie głowy ...

taśmę kupiłem za 249 :facepalm: do tego uszkodzoną płytę za 50 zł w razie jakbym nie dostał nigdzie tego felernego konektora ...

---------- Post dopisany at 22:39 ---------- Poprzedni post napisany at 12:50 ----------

Problem rozwiązany :) pomogła wymiana taśmy na "sprawną" używkę

Nie poradziłbym sobie bez pomocy kolegi airbob'a - specjalista w branży, który chętnie pomógł mi z naprawą navi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...