Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-e wyświetlacz ściemnia się wygasa lub wylącza


Plebansk8

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Mam mały problem z wyświetlaczem w mojej RNS-e, mianowicie po włączeniu radia wyświetlacz mi się wyłącza (lub ściemnia do dosłownie 1% podświetlenia). Kiedy wyłączę radio przytrzymując dłużej przycisk i potem znów je włączę to na ułamek sekundy mignie wyświetlacz i znów ściemnia się bardzo mocno lub wyłącza - radio gra dalej. Próbowałem ruszyć taśmą wyświetlacza na otwartym ekranie i 1 na 10 przypadków uda się ruszyć coś tam i wyświetlacz zaskoczy. Masz ktoś może pomysł co jest tego powodem ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, uszkodzenie na płycie głównej jest powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy da się to samemu naprawić lub wiesz może kto się tym zajmuje, ewentualnie kto może to zrobić w okolicach 3 miasta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być taśma od lcd sam lcd lub jak wyżej uszkodzenie na płycie głównej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, wobec tego na początku sprawdze taśmę, dzieki za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam to samo, w moim przypadku na 80% jest to taśma, bo gdy nią ruszałem to zaczynał działać. Aż dzisiaj zdechła. Czy ktoś wie gdzie można taką taśmę kupić. Plebansk8 daj znać co u ciebie się dzieje i co z tym robisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie taśma.

Mogę naprawić.

Takiej taśmy nie kupicie, chyba że z innego RNS-E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile sobie życzysz za taką naprawę? Co jeśli u mnie wystarczyło odchylić ekran, dotknąć taśmy i ekran się pojawiał? Jesteś pewien że to nie taśma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% taśma typowa przypadłość rns-e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, ruszanie taśmą pomaga, jeśli navi się wyłącza to wystarczy ją otworzyc i poruszać tasmą i ekran "zaskakuje"

szogun w jaki sposób to naprawiasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taśma jest nienaprawialna pozostaje tylko wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wyjąłem tylko sam ekran i jak oglądałem taśmę, to wydaje mi się iż jest lekko złamana i przez to może nie mieć styku. Ale u mnie też jest tak że ona jakby nie daje podświetlania na ekran, bo minimalnie widać zarysy jak się patrzy pod kątem. Jutro przyjdą mi haczyki do wyciągania rns-a to zobaczę całą taśmę. Czy ktoś to rozbierał już? Jakieś wskazówki?

Pozdrawiam. Postaram się zrobić zdjęcia z tego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy potrzebuję taką taśmę, niestety moją się ułamała na łączeniu w kostce :/ help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz wrzucić fotkę jak ona wygląda? jak coś to zapraszam do tematu http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/naprawa-tasmy-wyswietlacza-rns-e-329969/#post4279548

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety przerwanie taśmy jest nienaprawialne :/ musze znaleźć "nową" :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu pękła ? Masz jakieś zdjęcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pękła zaraz przy stykach :/ "srebrna" część trzyma się jeszcze na 1/3 długości :kwasny:

spece z RTV mówią że temat nie do ruszenia - znalezienie taśmy nieosiągalne (sprawdzałem nawet na e-bay'u)

znalazłem jedną firmę ale gnojki zyczą sobie 400 pln za taśmę i 150 za biały wtyk (mam wyrobiony prawdopodobnie ukruszony zatrzask) na płytce...

predzej sprzedam nav na czesci :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak tam pękła to rzeczywiście nie do ruszenia. Tak sama z siebie to ona tam nie pękła, nie zgina się w tym miejscu, musiałeś jej pomóc. Co do ceny taśmy nie będę się wypowiadał bo jest rzeczywiście bardzo nietypowa, zwłaszcza od strony wyświetlacza, co od gniazda na płytce to trochę przesadzili.

Swoją drogą ciekawe ile by kosztowało wykonanie takiej taśmy na zamówienie.

Czy mógłby ktoś zrobić zdjęcie wyciągniętej taśmy w dość dobrej rozdzielczości, tło papier w kratkę tak aby można było oszacować wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się - 100% mojej winy i sam na siebie sprowadziłem ten los :kwasny:

powinienem zawieźć navi do serwisu jakiegoś i na pewno by mi to zrobili jak należy...

niestety na upartego wciskałem ją w ten cholerny konektor w płytce...

Cześć,

Dodaję zdjęcia taśmy,

20140603_131043.jpg | Fotosik.pl

20140603_131031.jpg | Fotosik.pl

20140603_131022.jpg | Fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie to jest pęknięte? Słabo widać na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...