Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kierunkowskazami


Mosiadz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem z kierunkowskazami w swojej A4 B5 2,4 ALF Quattro Avant z 1997 (kat.1998). Kiedy mam włączone radio i włączę lewy kierunkowskaz to w głośnikach słyszę kiedy kierunek się załącza Coś w rodzaju przebicia. Kiedy włączam prawy to wszystko jest ok. Po paru sekundach pracy następuje przepalenie bezpiecznika.

Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem ? Jak się za to zabrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kierunki jest jest odpowiedzialny moduł awaryjnych nad radiem, Wyciągnij radio i awaryjki , prawdopodobnie masz gdzieś kable zgniecione, może radio nie ori i kombinatoryka była...

Nie masz jakiś dorabianych kierunków w drzwiach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może radio podłączone pod zły bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ori.

Radio ze względu na fabryczną wadę potencjometru było wymienione na ori produkcji japońskiej (Panasonic) I teraz jak myślę to problem kierunkowskazów pojawił się po wymianie radia Ale nie jestem tego pewien. A najlepsze jest to że nie zawsze pali ten bezpiecznik. Zauważyłem że to charakterystyczne przebicie słyszę jak jadę w deszczu oraz bezpośrednio po deszczu. Ale wracając do tego radia. Od czego zacząć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie , wyciągnij radio i oględziny okablowania zrób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Do tej pory nie uporałem sie z moja przypadłością. Stwierdziłem że kiedy włączone jest radio to pali mi bezpiecznik. Zauważyłem że jeżeli włączone mam radio i włacze prawy kierunkowskaz to nic sie nie dzieje. kiedy włacze lewy to podświetlenie radia miga w rytm migania kierunków poczym następuje przepalenie bezpiecznika. Kiedy właczę światła awaryjne to w głosnikach słysze tykania i następuje przepalenie bezpiecznika.

Miał ktos z was cos takiego ? Od czego zacząć Obecnie jeżdzę bez radia i wszystko jest ok. Powyższe przypadłości występuja z dwoma radiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja stawiam że coś jest nie tak w instalacji. Przemierzyć kable zalecam (w okolicy radia, czasem sie jakiś podwinie przy montażu i dochodzi do uszkodzenia izolacji). Uważam, że najlepiej by było sprawdzić rezystancję izolacji która być może na którymś przwodzie jest uszkodzona ale do tego potrzebny jest specjalny miernik.

Jak znajdziesz przyczynę daj znać, ciekawa sprawa.

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym miernikiem rezystancji izolacji sie nie pchal do auta. Pisane bylo że zrobić oględziny okablowania knefla awaryjek bo to zaraz nad radiem. Moze byla nagrzewnica wymieniana i cos jest przyszczyknięte.

Wysłane z taboreta...

Witam ponownie.

Do tej pory nie uporałem sie z moja przypadłością. Stwierdziłem że kiedy włączone jest radio to pali mi bezpiecznik. Zauważyłem że jeżeli włączone mam radio i włacze prawy kierunkowskaz to nic sie nie dzieje. kiedy włacze lewy to podświetlenie radia miga w rytm migania kierunków poczym następuje przepalenie bezpiecznika. Kiedy właczę światła awaryjne to w głosnikach słysze tykania i następuje przepalenie bezpiecznika.

Miał ktos z was cos takiego ? Od czego zacząć Obecnie jeżdzę bez radia i wszystko jest ok. Powyższe przypadłości występuja z dwoma radiami.

Masz może lusterka z kierunkami???

Wysłane z taboreta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Problem został rozwiązany. Okazało się że winna była instalacja elektryczna haka.Odłączyłem kostki od haka (Ori hak) i radio śmiga bez problemu. Ale dlaczego winny był hak ? Jak debatowałem z kumplem nad schematem elektrycznym i nad instalacja z tyłu samochodu to doszliśmy doszliśmy do wnisku że problem mógł się pojawić w momencie kiedy podczas wyciągania z wody pustej lawety pod łudkę zalało kostkę. A w całej tej plontaninie kabli w tylniej lewej części samochodu widac tez przewody od wzmaczniacza BOSE. Kiedy mam wypienty hak to jest ok. Kiedy podłączę lewą wtyczkę instalacji hakowej to pali mi bezpieczniki od kierunków.

Grunt że jest ok. Kiedyś będę musiał tam zajrzeć i zrobić z tym porzadek.

Dzięki za zainteresowanie się moim problemem. Pozdrawiam.

Edytowane przez Mosiadz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że opanowałeś. Faktycznie szukając ciężko by było tam zajść.

Pozdrawiam i bezawaryjności.

Wysłane z taboreta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...