Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podpiąć Kondensator


Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem w tamtym roku instalację Car AUDIO w skład której wchodził wzmak JBL 4 kanałowy 600w Monoblock MacAudio 1600w skrzynia Basowa z BR i głośnikiem 30 cm 1200 JBL plus zestaw 2 drożny Hertza z przodu 16 odseparowany i na tył boschmany jednostka sterując Allpine CR coś tam wysoki model 2 wyjąścia na wzmak Usb itp . W tym roku chcę to przebudować zestaw a raczej rozbudować o te graty ze zdjęcia czyli kondensator Amerykańskiej Firmy Pyle rozdzielacz wraz z woltomierzem i zamienić głośniki Hertza na tył półkę i PB na przód .

Tylko teraz nie wiem jak ogarnąć podpięcie tego kondensatora czy włącznik wyłącznik dać przed kondensatorem czy przed poszczególnymi wzmacniaczami boje się że mi aku będzie rozładowywał bo i w rozdzielaczu jest cyferblat z wskaźnikami ,w kondensatorze jest licznik oraz dodatkowo jeszcze ma 2 duże paski które świecą na niebiesko.

oy1t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czy włącznik wyłącznik" a o co chodzi ? co to ma być ?

Jeśli chodzi o te wszystkie elementy świecące często je to tak rozwiązane że zapalają się w momencie zmian napięcia na instalacji i świecą się przez jakąś tam chwilę. Podczas jak sprzęt gra te zmiany wciąż występują więc i świecidełka świecą. Jeśli napięcie się ustabilizuje (sprzęt będzie wyłączony i auto też) to po pewnej chwili wszystko zostaje wygaszone. Oczywiście trzeba się liczyć z tym że pomimo tego, czuwająca elektronika coś tam tego prądu będzie brać ale nie powinno byś tego tak dużo by się tym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w necie czytałem że można normalnie podpiąć na żywca kondensator i dopiero na przewodach do wzmacniaczy można sobie przełączniki ustawić chce po prostu sam decydować który wzmacniacz ma chodzić i nie chce żeby mi to wszystko rozładowywało samochodu kiedy go nie użytkuje dlatego sie pytam czy włącznik całej instalacji dać przed kondensatorem czyli na przewodach od aku czy za kondensatorem na przewodach do wzmacniaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kondensator ma swój własny opór wewnętrzny.

2. Przetwornice we wezmacniaczach (jeżeli masz), pobierają w spoczynku prąd rzędu uA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bardziej łopatologicznie bo elektrykiem nie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć wyłącznik całego systemu to daj go przed kondensatorem. Miej świadomość że ten wyłącznik musi być naprawdę solidny, najlepiej to robić poprzez demontaż głównego bezpiecznika na linii zasilającej wzmacniacze.

Masz kondensator z elektroniką która ma płynnie go naładować po ponownym podłączeniu do zasilania, czyli nie ma problemu z udarem prądowym i potrzebą ładowania przez rezystor.

Najlepiej by było zmierzyć prąd systemu audio podczas jego uśpienia bo może być na tyle mały że będzie akceptowalny.

W przypadku kilku wzmacniaczy warto w bagażniku dać rozdzielacz z bezpiecznikami. Dla każdego wzmacniacza osobny bezpiecznik, w ten sposób jest możliwość odłączenia każdego wzmacniacza osobno. Takie rozwiązanie jest zalecane i w dodatku wygodne, w przypadku konieczności demontażu któregoś wzmacniacza, wtedy nie ma obawy o luźne kable zasilające będące pod napięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie miałem każdy z 2 wzmaków był na bezpieczniku i na włączniku/wyłączniku więc regulowałem który ma w danej chwili działać tylko doszedł mi ten kondensator i rozdzielacz i trochę mi to utrudniło rozmieszczenie całego zestawu a dodatkowo włączników ale już mi się trochę bardziej rozjaśniło

Co do poboru to fakt dzień 2 tak było ok ale po tygodniu instalacja wysysała aku do zera i dlatego zainstalowałem bezpośrednie wyłączniki przed poszczególnymi wzmacniaczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierz ile prądu pobierają wzmacniacze w uśpieniu oraz sam kondensator jak jest na podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będę musiał zrobić tylko najpierw muszę to wszystko poskładać od nowa i przebudować ale teraz już mniej więcej wiem jak :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...