Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana katalizatora-tylko na co?


100nek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,panowie jak w temacie kat do wymiany,tlucze w nim niemilosiernie,niewiem tylko na co? fakt nowy kat najlepsza opcja ale droga:kwasny: tak wiec co wstawic strumienice jakas dedykowana? sa ogolnie takie zeby pozniej check mi nie swiecil? czy trzeba przy zmianie bawic sie w jakies set upy z lambda? jakas jest najlepsza opcja i czy moze wiecie gdzie w ok rzeszowa zrobic to najlepiej? wiem ze podobnych tematow jest duzo jednak z prefiksem AWA nie znalazlem wiec pisze nowy

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator nie musi być OE, jeśli nie chcesz bawić się w ECU z monterem, i nie masz na to czasu i kasy to podjedz gdzieś gdzie robią układy wydechowe, i być może dadzą radę dobrać ci odpowiedni katalizator, mówię tu o gabarytach bo ogólnie musi spełniać emisję Euro 4 o ilę dobrze pamiętam,

Inaczej samo wycięcie kata, wiąże się z ECU tak, bo jeśli sonda zostaje to ma błąd nie widzi kata, i spaliny są nie oczyszczone odpowiednio a to powoduje zaraz błąd kata, i sondy, w konsekwencji cewki wypadanie zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest koszt tej zabawy o ktorej mowisz z monterem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku pokusił bym się o strumienicę.Chyba,że chcesz sobie go poprawić na przyszłość troche dźwięk swojej niuni to polecam przelot AWG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka strumienice polecasz? jakis link moze? no i co z sondami zeby pozniej check sie nie swiecil? da sie to ogarnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama strumienica, jak zamontujesz a wytniesz kat nie pomoże, bo będzie sonda widziała że nie masz katalizatora będzie błąd spalin,

Koszt u jakiegoś dobrego elektronika wahać będzie się 200-500 zł różnie na rynku ceny widziałem, ja płaciłem 300 zł.

---------- Post dopisany at 15:59 ---------- Poprzedni post napisany at 15:59 ----------

Wiem że stosują tulejki i podnoszą sondę, wtedy inaczej sczytuje sygnał, ale u mnie w moim przypadku to nie pomogło, a więc być może pomoże u Ciebie albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy w 1.8 T tez wyrzucal kata i zastosowal emulator sondy tak jak mowisz ze u Cb nie pomoglo,u nie go jest git,ja tez sprobuje mam nadzieje ze pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wycięty kat i druga sonda na tulejce - 2 lata bez błędów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...