Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mały problem z 18"


Grzes A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż stałem się posiadaczem felg 18" 8j et 35 z oponami 235/40. Około miesiąca temu robiłem zbieżność jeszcze na starych 16 a po założeniu 18 stek podczas jazdy mam wrażenie jakby auto wyrywalo się we wszystkie strony szczególnie po wjechaniu na nie równość dziurę studzienke itd. Po wjechaniu na powyższe auto ściąga w stronę po której była nie równość. Przy powolnej jeździe i na zakrętach jest lepiej. Ogólnie wrażenie jest takie jakby koła były nie do kręcone i na lekkim kapciu a dodam że otwór centrujacy mam ok co do felgi. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze wszystko ok? Wiele lat latalem na 16 i 17 ale na takich jeszcze nie. Tzn ze musze sue oswoić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze wszystko ok? Wiele lat latalem na 16 i 17 ale na takich jeszcze nie. Tzn ze musze sue oswoić?

Dokładnie musisz się oswoić i uważać na koleinach bo naprawdę rzuca po całej drodze.

Miałem takie samo wrażenie jak Ty a mam opony 225 i pojechałem na stacje kontroli pojazdów żeby zrobili kompletny przegląd całego przodu i amorki.

Co się okazało wszystko w normie zbieżność poprawna poprostu szeroka opona daje takie odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dzięki bo myślałem ze znów wydatek:) a jeszcze jedno pytanie mam z przodu równo z błotnikiem z tyłu minimalnie schowane czeka mnie walcowanie czy klepanie błotnikow po większej dziurze? A może wystarczy opona 225 lub nawet 215? ybe6unab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki 215/205 i odrazu będzie lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 205 jest kiepski naciag na 8j wręcz bym powiedział ze go nie ma. Zależy jeszcze jaka opona.

A co do ściągania na koleinach i nierównościach to miałem kiedys 225/40 i tez ściągało dopiero na 205 jezdzi sie dobrze i na 215 tez było spoko takze jak masz zmieniac opony to polecam 205 lub ew 215

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: 215 to max zeby nie rwało w koleinach, niestety tak to jest. sam teraz smigam na 225/40/18 i musze sie przyzwyczaic :facepalm: jak to mowią " zawsze coś za coś " :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodzilem się już z tym Hehe. Dobra gleba zacna fala buja w drodze trze jak trzeba

---------- Post dopisany 03-06-2014 at 17:40 ---------- Poprzedni post napisany 26-05-2014 at 22:29 ----------

Temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...