Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

uturbienie golego 1.8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam forumowiczow. Na prośbę kolegi zakladam nowy temat poniewaz kolega ma gole 1.8 co prawda a6 c5 ale silniki chyba to na to samo kopyto. I pytanie brzmi czy da rade dolozyc turbo do tego silnika? Jest to warte zachodu i kasy czy lepiej wymienic silnik na 1.8t prosze o wyrozumialosc.

Opublikowano

Poszukaj na forum, było wiele razy , zabieg nieopłacalny No chyba ze kolega nie ma co z kasa robić i ma taką zachciankę

Opublikowano
  • Autor

Rozumiem ale jakos nie moge nic znalesc ba taki temat. A orientuje sie ktos jaki byl by koszt uturbienia takiego golasa?

Opublikowano

kosztu uturbienia wyniesie dokladnie tyle ile swap na 1.8T

sama wymiana komputera plus wystrojenie to bedzie pewnie z 1000zł lekko, a za 2000 mozna kupic gotowy 1.8t na swap z doslownie wszystkim

Opublikowano
  • Autor

Czyli dobrze rozumiem z cena tej zabawy zaczyna sie od 3 tys tak ??

Opublikowano

Powiedzmy

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

a jesli gołemu by zminił wtryski zrobil wydech przelot i filtr powietrza to moze by podnosło moc troche 150 by wystarczylo

Opublikowano

a skad dasz mu wiecej powietrza?:) zeby moc zalozyc wieksze wtryski i zwiekszyc moc

jakas zmieniona mapa i jak mowisz inny ciut dolot moze da gora 10km, nie wartych calego nakladu

Opublikowano

Co Ci dadzą wieksze wtrsyki skoro powietrza nie będzie? Tak samo wydech,to że będzie przelot nie oznacza że będzie więcej mocy a pozatym ten silnik jest oporny nawet na sam chip tuning więc zapomnij o jakichkolwiek przeróbkach bo to nie ma sensu.

Opublikowano
  • Autor

na wiecej powietrza zmiana filtru na taki który przepuszcza wiecej powietrza niz normalny. jest cos takiego przeciez.

Opublikowano

:facepalm:

Objętości dolotu nie Zmienisz filtrem

Opublikowano

to nic nie da bo taki filtr ma znaczenie przy ostro przerobionych autach gdzie przeplywy sa naprawde duze..., inaczej, silnikowi owszem bedzie latwiej zassac powietrze jak nawet wyjmiesz calkiem filtr, ale jego zapotrzebowanie na powietrze nagle w magiczny sposob nie wzrosnie bo dalej bedzie zasysal tyle ile potrzeba

tu nawet o srednice nie chodzi, w wolnossaku jedyne co mozesz zrobic to wsadzic ostrzejsze wałki, zeby zawory ssace unosily sie wyzej aby moc przyjac wiecej powietrza, ale to daje i tak slaby wynik w porownaniu do zwiekszania mocy w silnikach doladowanych

Opublikowano
  • Autor

dolot bedzie inny nie ori. a wieksze wtryski od czego by podeszły??

Opublikowano

uparty jestes :D

wsadzic w stary silnik pare tysięcy żeby przybyło mu tych 10KM... pomyśl sam czy warto?, i chocbys caly dolot wymienil na taki podwojnej srednicy z czystego złota to nic to praktycznie nie da

a wtryski i seryjne wystarcza bo dużo mu nie przybedzie żeby oryginalne byly za małe

Opublikowano
  • Autor
to nic nie da bo taki filtr ma znaczenie przy ostro przerobionych autach gdzie przeplywy sa naprawde duze..., inaczej, silnikowi owszem bedzie latwiej zassac powietrze jak nawet wyjmiesz calkiem filtr, ale jego zapotrzebowanie na powietrze nagle w magiczny sposob nie wzrosnie bo dalej bedzie zasysal tyle ile potrzeba

tu nawet o srednice nie chodzi, w wolnossaku jedyne co mozesz zrobic to wsadzic ostrzejsze wałki, zeby zawory ssace unosily sie wyzej aby moc przyjac wiecej powietrza, ale to daje i tak slaby wynik w porownaniu do zwiekszania mocy w silnikach doladowanych

choc by nawet to takich wałkow nigdzie nie widzialem. i tak nawiasem to tylko sie orientuje a nie ze juz chce robic 500kucy. kolega sie uparł wiec chce pomóc jakos

Opublikowano

ale wszyscy ci piszemy ze to nic nie da bo nie zmienisz ilosci powietrza zasysanego przez silnik

sama nazwa - wolnossący, czyli pobiera powietrze tyle ile mu trzeba i tyle... moc możesz podnieść jedynie przez wymiane wałków w głowicy... a dalej przez podniesienie sprężania w jakiś sposób, czyli przeróbke bloku silnika - ewentualny montaż kompresora/turbiny ale to też wymaga przeróbki słupka, a przynajmniej bloku silnika

Opublikowano
  • Autor

czaje. turbine z b5 ma i jeszcze tam jakies graty sa ale dokładnie to nie wiem ale i tak dzieki za odpowiedzi. teraz ja sie bede z nim meczył :D moze mu to wybije z głowy.

---------- Post dopisany at 15:25 ---------- Poprzedni post napisany at 15:19 ----------

a z innej beczki jak bym chcial do mojej wsadzic wieksze wtryski dalo by to cos?? jest chip i pewnie okolo 190km. a wieksze turbo to juz gruby wydatek a moze cos innego jeszcze by mozna było??

Opublikowano

to nei wystarczy, praktycznie wszystko jest inne, kolektory, wydech, dolot, uklad odpowietrzania czyli odma, uklad zasilajacy w paliwo itd itp... i najwazniejsze tłoki są inne

---------- Post dopisany at 15:27 ---------- Poprzedni post napisany at 15:26 ----------

jak masz juz program, to pod wieksze wtryski trzeba bylo by zrobic go od poczatku, góra 205-210KM moglbys uzyskac na wiekszych wtryskach przy tej turbinie

Opublikowano
  • Autor

[/color]jak masz juz program, to pod wieksze wtryski trzeba bylo by zrobic go od poczatku, góra 205-210KM moglbys uzyskac na wiekszych wtryskach przy tej turbinie

a jakie trzeba by bylo wsadzic o jakiej srednicy??

Opublikowano

nie okresla sie srednicy... ważny jest rozmiar fizyczny z zewnatrz zeby pasowal, bo sa rozne, i wydajnosc... w ccm lub cm/min czyli cm szcześciennych na minute...

musialbys zakupic wtryskiwacze chocby od 1.8T B6 ale 190KM wersji

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.