Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki ale nie wahacze.


oizdog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zauważyłem ostatnio dziwne stuki przy ostrym skręcaniu oraz przy mocnym hamowaniu,

jak sprawdziłem, gwałtowna zmiana pasa też powoduje taki jednorazowy stuk.

ostatnio wymieniłem komplet wahaczy, łączników, końcówki drążka i jest to samo.

Mechanik mówi że może to być przegub lub poduszka silnika pada,

Czy ktoś miał podobne objawy lub domyśla się co to może być?

Pozdrawiam

b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuki przy skrecaniu to by mi podchodzily pod przeguby wlasnie... Poduszka pod silnikiem ze skrecaniem chyba wiele wspolnego nie ma , raczej przy zapalaniu, gaszeniu silnika kiedy nastepuje taki silny wstrzas to sie u mnie w pyziu odzywala. Moze jeszcze cos od amortyzatorow ewentualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej oduszka silnika to to nie owinna być gdyż co a skręcanie do poduszki silnika, jak by to się dzialo przy zmianie biegów odpalaniu, gaszeniu to co innego. Przegub jest bardziej prawdopodobny. Mam takie pytanie czy jak skręcisz do oporu kierownice w prawo lub w lewo i ruszasz to czy wtedy tez jest słychać, bo wtedy gdyby był to przegub to powinno być słychać bardzo dokładnie.

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 09-01-2007, 18:51 ]

jeśli nie jesteś pewien ortografii, sprawdź ja proszę przed wysłaniem posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej oduszka silnika to to nie owinna być gdyż co a skręcanie do poduszki silnika, jak by to się dzialo przy zmianie biegów odpalaniu, gaszeniu to co innego. Przegób jest bardziej prawdopodobny. Mam takie pytanie czy jak skręcisz do oporu kierownice w prawo lub w lewo i ruszasz to czy wtedy terz jest słychać bo wtedy gdyby był to przegób to powinno być słychać bardzo dokładnie.

sprawdze dzisiaj i napiszę, dzieki za podpowiedz :564:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne stuki przy ostrym skręcaniu oraz przy mocnym hamowaniu,

Jeśli to byłby przegub to stuki byłyby tylko przy ruszaniu, a tutaj są również przy hamowaniu. To może być amorek albo sprężyna lub gniazdo sprężyny. Choć ja kiedyś zostawiłem w komorze akumulatora klucz i też stukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może mieć liz w układzie kierowniczym? bo mam wrażenie że czuje coś na kierownicy. NIe mam luzów na końcówkach drążka, bo są wymienione a przed było to samo.

Maglownica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maglownica
niestety jest to prawdopodobne, bo była wymieniana jakis czas temu, a coś straciłem zaufanie do tego mechanika, mysle że robi na odwal sie, a co konkretnie może stukac w maglownicy i czym to może grozić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was, jeszcze do wczoraj mialem taki sam problem, ze w czasie skretow cos mi stukalo na przodzie, w moim przypadku wystarczylo tylko zmienic lewy i prawy przeglub napedowy i po sprawie.

Teoretycznie byl tylk lewy przeglub do wymiany, ale ze juz bylem u mechanika a koszt tego nie jest taki wielkie to wymienilem obydwa i teraz problem zglowy.

P.S

A wahaczew tez mam do wymiany wiec mogles smialo zaczac od przeglubu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...