Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVV] Po wymianie żarówki, nadal nie działa światło mijania


Gabrych_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Padło mi lewe światło mijania , wymieniłem już żarówkę, bezpiecznik i dalej kicha.

Miał ktoś podobny przypadek lub wie co można by jeszcze sprawdzić?

Być może coś jest z kabelkiem ale sam już sie w to nie będę bawił chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dopadło mnie to samo... tyle, że w prawej lampie... padło mi wczoraj... jeszcze przy włączaniu świateł coś próbowało załapać, żarówka jest ok,

znaleźliście jakieś rozwiązanie ? byłbym wdzięczny za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obejdzie sie z miernikiem i trzeba szukac gdzie wcięło zasilanie. W układzie na pewno jest przełącznik pod kierownica oraz przekaźniki i należy je sprawdzić. Przełącznik pod kierownicą jest mechaniczny i po latach może sie uszkodzić. Przekaźnik jest sterowany przełącznikiem aby zasilanie na lampy nie szło przez przełącznik pod kierownicą. Nie miałem takiego problemu u siebie ale sugeruje zlokalizować przekaźniki i sprawdzić czy dostają zasilania. Jak sie to mówi po nitce do kłębka trzeba iść :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w B5, ale w mojej B6 miałem taką dziwną sytuację, że w trakcie jazdy padła mi żarówka od lewego kierunkowskazu z przodu, po 2 czy 3 włączeniach tegoż kierunkowskazu komputer zaczął też wyświetlać błąd tylnej żarówki stopu i postojowej - jak się okazało faktycznie nie świeciły. Po wymianie żarówki od kierunku wszystko zaczęło świecić normalnie i błąd już się nie pojawiał od żadnej z żarówek.

Sugeruję więc, że może warto sprawdzić także pozostałe żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe żarówki palą, jedyne czego nie sprawdzałem to przeciwmgłowego tylnego... zrobię to rano bo teraz nie mam już sił ;)

widać czeka mnie trochę zabawy ze sprawdzaniem, oby ta nitka nie była zbyt długa ;) [br]Dopisany: 12 Kwiecień 2009, 01:22_________________________________________________Problem rozwiązany... poprzedni właściciel wstawił mojej niuni niefabryczne kseny i padła przetwornica... po wymianie wszystko ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w b5 taka sama sytuacja z prawej strony. Widze że to nagminne.

Pare tyg. temu miałem sytuację, zaparkowałem, zgasiłem światła ide do domu a tu prawa tylna lampa świeci.....po paru próbach załączania i wyłączania w końcu zgasła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje poodginać blaszki, które lubia sie wyginać. Ja miałem z kierunkowskazem .Chodził jesli jeździło się po drodze bez dziur. Założyć zarówkę i zobaczyć zasilanie. Jesli wyciagniecie to nie bedzie zasilania bo nie znajdzie obciazenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...