Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Drgania samochodu podczas dużych upałów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Zacznę od tego że przetrzepałem szukajkę wzdłuż i wszerz, nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Mianowicie zauważyłem, że gdy zrobi się ciepło czyli około 25 stopni, samochód przy włączonej klimie wpada w rezonans. Trochę pokombinowałem i doszedłem, że nie dzieje się to cały czas tylko w momencie gdy jadę w korku, i załączy się wentylator chłodnicy. Co ciekawe w momencie gdy załączy się wentylator, samochód drga nawet gdy już ruszę, jadę 40-50km/h dalej drga do momentu aż wentylator się wyłączy. Wiadomo że nasuwa się prosta myśl, uszkodzony wentylator... Żeby nie narażać się na koszty zapytam czy jest opcja że nie jest to wentylator tylko coś innego powiązanego z wentylatorem?

Opublikowano

moze slaby aku i alternator na wykonczeniu ,auto wtedy dostaje ostrego kopa jak klima sie wlacza i jest obciazenie dla silnika.

Opublikowano
  • Autor

Ciekawy tok rozumowania, ale jak najbardziej poprawny... Samochód stał przez dwa tygodnie w garażu, dopiero wczoraj z niego wyjechał więc podejrzewam że akumulator nie był idealnie naładowany... Może to być to... W piątek auto jedzie na trasę więc się okaże czy to dobry trop.

Opublikowano
Ciekawy tok rozumowania, ale jak najbardziej poprawny... Samochód stał przez dwa tygodnie w garażu, dopiero wczoraj z niego wyjechał więc podejrzewam że akumulator nie był idealnie naładowany... Może to być to... W piątek auto jedzie na trasę więc się okaże czy to dobry trop.

ja już zeby zjadłem na tych autach ,czasami myśli sie ,że to coś kosmicznego nie do ogarniecia a okazuje sie to jakąś błachostką.

ps : bardziej bym szukał w alternatorze lub w czyms innym co powoduje obciażenia , wentylator klimy tez moze być przytarty lub krzywy .lub jakieś koło krzywe i bije i to też bedzie obciążenie.

Opublikowano
Witam. Zacznę od tego że przetrzepałem szukajkę wzdłuż i wszerz, nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Mianowicie zauważyłem, że gdy zrobi się ciepło czyli około 25 stopni, samochód przy włączonej klimie wpada w rezonans. Trochę pokombinowałem i doszedłem, że nie dzieje się to cały czas tylko w momencie gdy jadę w korku, i załączy się wentylator chłodnicy. Co ciekawe w momencie gdy załączy się wentylator, samochód drga nawet gdy już ruszę, jadę 40-50km/h dalej drga do momentu aż wentylator się wyłączy. Wiadomo że nasuwa się prosta myśl, uszkodzony wentylator... Żeby nie narażać się na koszty zapytam czy jest opcja że nie jest to wentylator tylko coś innego powiązanego z wentylatorem?

Sprawdź zawieszenie silnika. Ponadto kompresor klimy tez może się zacierać i drgania tez będą występować.

Opublikowano
  • Autor

Mam może głupie, może nie głupie pytanie do was... Możliwe jest żeby owe drgania występowały dlatego że jest mało czynnika klimatyzacji? Pytam bo samochód kupiłem w październiku, klima niby chodziła ale wiadomo że wtedy temperatura na zewnątrz nie przekraczała 20 stopni. Teraz zrobiło się ciepło i wynikły problemy... Właściwie to nie mam pojęcia kiedy robiony był serwis klimatyzacji, dlatego kombinuję w tą stronę. Generalnie wczoraj zrobiłem krótką trasę i niby na początku auto drgało, a jak wracałem, jakby było okej. Mówię "jakby" bo sam sobie nie wierzę...

Opublikowano

to nie od czynnika klimy

Opublikowano

komplet logów też nie zaszkodzi bo w nich tez może być widać przyczynę

Opublikowano
  • Autor

Jeśli chodzi o logi to nie mam ani kabla ani laptopa, więc ta kwestia odpada. Generalnie dziwna sytuacja jest z tymi drganiami. Zaobserwowałem że przeważnie występują jak samochód postoi na słońcu jest nagrzany i go odpalę... Czyli w momencie jak klima musi działać pełną parą żeby schłodzić samochód. Gdy sytuacja w środku się ustabilizuje to nawet gdy wiatraki są załączone nie czuć tych drgań. Reasumując temat znika gdy chwilę pojeździmy samochodem i raczej nie pojawia się do zostawienia auta na dłuższy postój na słońcu. Mówię raczej gdyż ostatnio robię małe przebiegi a to znacznie utrudnia diagnozę tematu. Wczoraj pojeździłem trochę, zostawiłem auto odpalone na słońcu, na chwilę, klima standardowo ustawiona na 20 stopni i sobie chodziło tak na jałowym biegu przez 5 minut, wiadomo że po chwili załączyły się wiatraki natomiast nawet gdy one działały nie było czuć tych drgań.

Generalnie jak będę u mechanika czyli pod koniec tygodnia, sprawdzę akumulator i od razu alternator tak jak mówi vp-tdi bo to będzie najłatwiejsze póki co.

Pozdrawiam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.