Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Problem ze skrzynią biegów (5 biegów)


dragon661

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy bo dopiero kupiłem moje wymarzone audi a4 1.9 TDI (90KM). Auto jest z 1995r i ma już sporo przejechane( na liczniku 237tys km- jednak w to nie wierzę:) ).

Mój problem to skrzynia biegów byłem u znajomego mechanika i powiedział że skrzynia biegów do wymiany lub remontu. Biegi w czasie jazdy wchodzą dobrze ale gdy jadę równo np 90km/godz to autem strasznie trzęsie, ma luz na przegubach na wyjściu ze skrzyni. Moje pytanie czy to warto naprawiać czy lepiej kupić jakąś używaną skrzynie biegów? Czy warto kupić skrzynie za 600-800zł ( może polecicie mi jakąś konkretną firmę) ???Czy skrzynia od benzynowego będzie pasować do mojego?? Proszę o jakąś poradę.

Druga sprawa to taka, że padła mi dmuchawa nawiewu. Może sie orientujecie czy lepiej kupić "nową" na allegro za ok. 150zł czy lepiej kupić używaną ale oryginalną? jeżeli to drugie to gdzie takowej szukać i jaka by była orientacyjna cena?

Troche dużo tych pytań ale jestem w kropce bo nie wiem kiedy mi skrzynia siądzie i druga sprawa to jazda bez nawiewu to ani klimatyzacji ani ogrzewania.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio tez mialem przejscia ze skrzynia

mialem naprawiac ale jak poczytalem sobie niektore wpisy ile kosztowal remont skrzyni to sobie darowalem

zadzwon pod ten numer 502 153 872

gosc zajmuje sie sprowadzaniem silnikow i skrzyn z zachodu

ja u niego kupilem za 850 PLN skrzynie i smiga bardzo dobrze

koles daje 14 dni na ewentualny zwrot calej sumy, montujesz sprawdzasz, jest ok to zapominasz, nie jest ok to zwracasz i kase wraca do Ciebie

tylko niestety nie z Twoich okolic bo gosciu mieszka w Pruszkowie pod Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Masz rację trochę daleko ten gość.

Jednak dziś kupiłem skrzynie od gościa z moich okolic, on zajmuje się przywozem aut z Anglii i tu je rozbiera na części.

Na razie skrzynia leży w bagażniku bo dopiero w środę mój znajomy mechanik będzie mi ją przekładał. Więc napisze na forum jak będzie działać.A dałem za nią 700zł.

Jak ktoś potrzebuje skrzynie to też mogę pomóc i podać nr telefonu do tego gościa. On mi powiedział, że daje gwarancje rozruchową na 7 dni od czasu nie kupna ale założenia, no ale kto wie jakby wyglądała ta gwarancja. Mam nadzieję, że u mnie będzie wszystko działać. Opiszę w tym wątku później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...