Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] Dziwne objawy prędkościomierza


Bobik_b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z prędkościomierzem ktory nie dziala :confused4:

Czasem dziala a czasem zero. Czasem jak jade to podnosi sie i opada. Czasami chwile dziala albo wrecz odwrotnie wogole nie podnosi sie ani na chwile.

Objawy pojawily sie rownoczesnie z niestabilna praca na 1 i 2 bigu - tzn czasem dostaje czkawki na tych biegach :( i wskaznik paliwa podaje w czasie rzeczywistym poziom paliwa - jak najade na progi albo ostro skrecam to od razu zaczyna latac wraz z poziomem paliwa (tak mi sie przynajmniej wydaje) :confused4:

Juz mi sie to kiedys przytrafilo ale sie naprawilo po 2 dniach ale teraz to juz trwa 2 tygodnie i nic. Te 3 objawy pojawiaja sie jednoczesnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam temat co to moze byc jak wskazowka wariuje i pokazuje raz rzeczywita predkosc a raz zero ? zauwazylem ze jak jade to wskazowka pokazuje zero a jak zaczynam hamowac to wskakuje na odpowidnia predkosc. Czekam na jakies info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 11.02.09 w ASO na diagnozie.

Wynik był taki że zapłaciłem 110zł i nic.

17849 P1441 035

Zawór recyrkulacji spalin -N18

przerwa zwarcie z masą

===== podlaczyli wtyczke ale to wiadomo bylo ze nuema nic wspolnego z moim problemem.

18062 P1654 035

odzcyt pamieci usterek zestawu wskaznikow

===== nic nie komentowali tego ( za malo elektroniki w modelu --- propozycja to 350 za dokladniejsza ekspertyze)

Co am myslec o tym ??? Gamonie ??? jak mozna powiedziec ze niewiedza !! :blink:

Autoryzowany serwis a kase wziol za nic ;(

Co ja mam robic?? Czy w ty kraju sa specjalisci ?? Czy tylko biora kase ??

Nawet nikt nie wpadl na pomysl zeby sie kontaktowac z jakimis specjalistami producenta czy cos.

POMOCY !!!!!! Boje sie ze serwis mnie naciagnie na 1K i nic nie naprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno w tym bedzie problem

18062 P1654 035

odczyt pamieci usterek zestawu wskaznikow

ale jak to naprawic nie mam pojecia za to serwis powinien. Jedyne co mi przychodzi do glowy to zmienic serwis ( inne miasto czy inny serwis np. skody )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe uwagi co do tych objawow.

Jak tylko z minusowej temperatury przechodzi na plus i sie wilgoc zaczyna to sie pierniczy :confused4:

Jak zlapie mrozik to sie naprawia w czasie jazdy......

Jesli to wilgoc za to odpowiada to mam pytanie !!!!

Gdzie to ma miejsce ?? I czy znacie na ślasku jakiegos specjaliste co by to naprawil.

Pozdrawiam.

Przypominam jednoczesny brak wskazan predkosciomierza - szarpanie na 1 i 2 przy 1000-1200 przy powolnym przyspieszaniu i wskaznik paliwa pokazuje w czasie rzeczywistym poziom paliwa ;( tak ze czasem mam pelny bak a czasem zero :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bobik_b.

Miałem podobną sytuacje jak Ty:-). Problem tkwił w urwanym jednym pinie od czujnika prędkości. Złącze czujnika składa się z 2 pinów. Sprawdź dokładnie czy są wszystkie piny w wtyczce jak i w czujniku(wiesz gdzie jest czujnik? jak dobrze pamiętam to przy wyjściu lewej półosi od góry można go zauważyć bynajmniej u mnie w silniku benzynowym 1.6). Ja zauważyłem dopiero ze brakuje pinu jak wyjąłem czujnik. Pękł jeden pin w czujniku i raz pokazywał prędkość a raz nie i tez tak szalała wskazówka prędkościomierza(przypuszczalnie zmęczenie materiału) ale zadziałałem lutownica i podpiłem ten pin kablem na tak zwane krótko, bo pewnie trochę sobie wołają za taki czujnik(bystry elektronik zrobi to od reki tylko trzeba mieć kanał, chociaż może i od góry też da rade, ja robiłem to w kanale). Oczywiście ze zawsze można kupić nowy:-). Wiec proponuje obejrzeć dokładnie czujnik:-). Pozdrawiam i czekam na odpowiedz czy to było to. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc :) mialem 2 lata spokoju ale w ta zime padlo na amen :/ przez te mrozy a ze prawie nie jezdzilem to tym bardziej. Przeczytalem i 20 minut wymiana kostki i autko jak nowe :D. Dzieki wielkie a w ASO by skasowali 1000zl za diagnoze + nowe zegary bo tak mi mowili. W polsce to zlodziejstwo jest na maxa. Pozdrawiam

Uprzedzam ze ta metoda pomaga tym co maja pozytywny test zegarow zaliczony w VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...