Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Naprawa taśmy wyświetlacza RNS-E w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po rozebraniu nawigacji stwierdzisz czy to taśma czy wyświetlacz. Szczerze to ja nie spotkałem się z przypadkiem wypalonej taśmy,czy takim żeby wyświetlacz przestał działać tak nagle.Może gość z komisu bajki opowiada że wcześniej działało.

Opublikowano

U mnie raz na jakiś czas można było dostrzec, że wyświetlacz się na chwilę włączał, moja taśma źle nie wyglądała ale gość od car audio od razu stwierdził, że to taśma, może się też okazać że taśma się po prostu wypięła z gniazda,

Sposób jej mocowania od strony radia to jest jakaś porażka

Opublikowano

Próbowałem wyjąć to radio ale jeden z zaczepów ten nad wyświetlaczem chyba jest uszkodzony bo nie chce załapać i może być  problem z wyjęciem tego, czy jest jakiś inny sposób ?

Wyświetlacz musiał działać bo jak by ustawili polskie stacje radiowe bez wyświetlacza ? A auto z Niemiec jest.

Sprawdzałem CD i też działa, slotów na karty nie sprawdzałem bo nie mam takich.

 

Opublikowano

Wkładasz klucze aż zaskoczą i przy otwartym ekranie ciągniesz za mechanizm ekranu.Wyświetlacz tak sam z siebie nagle zgasł,dziwne.Sprawdzałeś przy otwartym ekranie ruszyć taśmą wyświetlacza ?

Opublikowano

Dziś grzebałem i lekko pociągnąłem taśmę przy wyświetlaczu i nie wiem czy tak łatwo się wypięła czy coś było nie tak, dodam że z jednej strony jest podklejona taśmą tekstylną. Sprawdziłem styki na taśmie i są ok tylko teraz jak to g**** wpiąć ? :/ muszę wyjąć radio czy da się sam wyświetlacz jakoś zdjąć ?

Update:

Znalazłem filmik jak zdemontować wyświetlacz i wpiąłem tą taśmę ale ekran nadal czarny. Chyba to coś poważniejszego niż taśma i skończy się naprawą u fachowca.
Dam znać co było przyczyną jak tylko zostanie zrobione.

Edytowane przez maczownik

Opublikowano

Przy płycie głównej sprawdziłeś czy dobrze wpięta ?

Opublikowano
7 godzin temu, Szarik napisał:

Przy płycie głównej sprawdziłeś czy dobrze wpięta ?

Nie, bo nie mogę wyjąć radia, jeden z zaczepów prawdopodobnie uszkodzony, poczekam aż przyślą mi klucze do tego i sprawdzę.

Opublikowano

Czy ktoś wie gdzie kupię to zapinanie do taśmy przy gnieździe wyświetlacza ? Kawałek plastiku który dociska taśmę w gnieździe ?

Opublikowano

Z tym może być problem

Opublikowano

Pany użyjcie swoich mocy i kontaktów ewentualnie nakierujcie gdzie można to znaleźć byłbym bardzo wdzięczny. Dajcie znać jeżeli coś znajdziecie.

Opublikowano

Czyli to przez to wyświetlacz pozostaje czarny ?

Opublikowano

Mam taką nadzieję, umówiłem się z gościem od Vaga zdiagnozuje co tam się porobiło, jeżeli powie, że nawigacja działa to znaczy że coś jest z taśmą lub wyświetlaczem i dalej będę drążył temat. 

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Hejka. Wyjąłem radio i zajrzałem do środka...to co zobaczyłem woła o pomstę do nieba...

Potrzebuję nową taśmę
Zapinkę do taśmy
Płytę główną sprawną lub samo gniazdo na taśmę

Ktoś coś wie gdzie tego szukać ?
 

 

Przechwytywanie.JPG

Przechwytywanie1.JPG

Przechwytywanie2.JPG

Opublikowano

Ciężko znaleźć i będzie drogo, ktoś tu z tego wątku zajmuje się takimi naprawami

Opublikowano

to już chyba będzie lepiej sprzedać tą na części i kupić całą sprawną bo te części co szukasz drogo wyniosą

 

Opublikowano

taśmę można dorwać za około 200 zł

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Dnia 30.11.2016 o 15:02, Toskańczyk napisał:

A u mnie już ktoś poprawiał taśmę bo 2 śrubki od wyświetlacza są tak wyrobione że nie ma szans na ich odkręcenie a dopiero w domu zauważyłem

Te śrubki ciężko odkręcić gdyż bardzo mocno siedzą na jakimś kleju czy farbie i są drobne.Musi być idealnie dopasowany wkrętak i do tego mocny.

Też się z nimi męczyłem.

Polecam powyższy tutorial gdyż miałem ten sam problem z RNS-E i wg instrukcji z pierwszego postu rewitalizowałem ekran :banan:

Edytowane przez Rabbi

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Dzień dobry.

Mam ten sam problem. Dwie brzegowe ścieżki upalone.

Ściąłem wąski pasek taśmy i chcę ją włożyć w gniazdo płyty głównej, ale nie pamiętam, bo tego nie przyuważyłem jak była mocowana.

Sama taśma nie wchodzi w gniazdo na tyle głęboko, aby się w nim zacisnąć, z łatwością z niego wypada, a ten plastikowy docisk nie pamiętam jak był włożony, ale także nie ma przestrzeni, aby się wsunąć i przydusić taśmę do styków - od razu odpada.

Podpowie mi ktoś w temacie włożenia tej taśmy w gniazdo płyty głównej?

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

J3zeli ktos szuka tasmy to ja zamówilem z tej strony elektronicznymi pierdołami.

Jest duzo tansza niz na allegro czy olx bo tam kosztuje 200/250 zl i to pewnie uzywka.

Na tej stronce 95zl + przesylka przyszla mi po 2 dniach i jest identyczna ? jutro bede to składał

https://scalaki.pl/tasma-audi-rns-e-oryginal-audi-a3-audi-a4-audi-a6,11098.html

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.