Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda w układzie klimatyzacji


koles999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem z Wałbrzycha, mam duży problem. Kupiłem audi a4 b6 z nie działająca klimatyzacja nie spodziewając się jakie moga być tego koszty i konsekwencje. Mianowicie po pierwsze muszę kupić sprężarkę która nie działa ale to nie jest największy problem. Ponieważ kupiłem sprężarkę autko postawiłem do serwisu klimatyzacji i za 3 godziny tel. Ze w układzie jest sporo wody i koszty będą olbrzymie koło 2 tyś zł. Bo do wymiany skraplacz-chłodnica, osuszacz czyszczenie przewodów-rozbieranie, i jeszcze nie wiadomo co ze skraplaczem czy w nim nie ma wody a to dodatkowe koszty trzeba rozbierać kokpit. I moje pytanie bo że osuszacz do wymiany to wiem ale czemu chłodnica skoro jest szczelna. Czy jest jakiś magiczny sposób na usunięcie wody z całego układu i jego oczyszczenie. Jak przypuszczam woda dostała się tam przy wymianie silnika który był wymieniany. Czy ktoś wie co z tym zrobić no i gdzie można to naprawić na dolnym śląsku. Dodam że warsztat na którym byłem jest dość dobry i mam do nich zaufanie ale czy ta woda jest aż tak kosztowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodnicy to wodę powinno się dać usunąć odsysając lub wydmuc**jąc. Wymiany pozostałych części są kosztowne. Dostanie się do parownika sporo kosztuje. Proponuję zasięgnij opinii jakiegoś innego warsztatu i porównasz ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek właśnie same węże czy chłodnice mogę sam rozebrać wypłukać i przedmuchać osuszacz tez sam wymienię tylko nie wiem co z tym parownikiem. Prawdę mówiąc nie wiem jak sprawdzić czy w nim jest woda. Szukając po necie znalazłem coś takiego jak osuszanie próżniowe może to by pomogło ale z drugiej strony ONI by o tym nie wiedzieli. Mogę też zaryzykować poczyścić co mogę zmontować modlić się że w parowniku nie ma wody i jechać na nabicie klimy. Ale to wszystko wyniesie mnie koło 1000zł a jak się okaże że w parowniku woda :facepalm: to po sprężarce za 600zł. Nieźle się wjeba..z tym autkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wrocku koleś robił osuszanie układu w A6, wziął od niego 800zł, plus koszta osuszacza i sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę jeżeli okaże się że w parowniku jest woda. Można to sprawdzić w ten sposób że wykręcę węże i dmuchnę powietrzem w jeden z otworów drugim powinno wylecieć dobrze myślę? i np woda tam będzie gdybym zrobił taki dzióbek zwężenie i dmuchał w jeden z otworów suszarką np do włosów woda powinna wyparować. Bardzo proszę o opinie co o tym myślicie, może głupio brzmi ale już o wszystkim myśle jak usłyszałem te 2tyś zł jak nie wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zasięgałeś opinii w innej firmie. Może tam zrobią taniej i bez kłopotu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie ale węże i tak muszę zdemontować i przedmuchać samo to kosztuje 300zł

---------- Post dopisany 01-06-2014 at 08:28 ---------- Poprzedni post napisany 29-05-2014 at 19:56 ----------

rozebrałem cały układ klimatyzacji ani grama wody złożyłem zamontowałem nowy osuszacz i dysze dławiącą. W tygodniu zakładam sprężarkę i na nabicie. Ale jak na razie wnioski nasuwają sie same chcieli mnie skroić z kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...