Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak wskazań temperatury oleju. Pytanie o wtyczkę.


komandos1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Szukalem informacji na forum jednaak nie udalo mi sie iczego znalezc.

Problem moj polega na braku reakcji wskaznika temperatury oleju czy to podczas normalnej jazdy czy podczas testu VAG-iem. Wskazowka dzialala do momentu wyciagniecia licznika. i tu rodzi sie moje pytanie. Na zdjeciu zaznaczylem wtyczke do ktorej podpiety byl kabelek(po numerze znalazlem info ze sluzy do immo) jednak gdy przyjrzalem sie sciezkom na plycie glownej licznika to wydaje mi sie ze biegnie ona wlasnie od wskaznika oleju do tej wtyki. Czy ktos sie orientuje czy sygnal biegnie po tym kabelku czy po zlaczach do licznika. Z góry dziekuje za pomoc.

images.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał z czujnika jest w złączu 4 pinowym na pinie 1, poza tym wskaźnika temperatury oleju nie da się przetestować VAGiem w tym liczniku, można to zrobic dopiero w liczniku z cyfrowym zegarkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze mi sie wydawalo. A wiesz moze kolego gdzie mniej wiecej znajduje sie znajduje sie wtyczka w ktora trzeba sie wpiac? Poniewaz rozebralem cala oslone pod kierownica i nie udalo mi sie nic pasujacego znalezc. A Vag-iem testowalem deske rozdzielcza pod katem wychylem wszystkich wskazowek i temp oleju pozostawala nieruchomo.

IMAG0132.jpg

Tak wyglada ten kabelek i wtyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co na zdjęciu to chyba wtyczka od strony czujnika ? a sam czujnik temperatury jest w podstawie filtra oleju obok czujnika ciśnienia oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kabelek ma dlugosc maksymalnie 40 cm wiec ta czesc trzeba wpiac gdzies w kabinie samochodu wlasnie ta wtyczka. Dzieki za info gdzie ten czujnik sie znajduje, to moze po kabelku sobie polece, niestety tutaj mam strasznie utrudniony dostep do kanalu a niestety filtr jest od dolu, wyobraz sobie ze za godzine postoju na kanale w warsztacie powiedziele mi 400 koron czyli jakies 200 zl (tylko postoju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...