Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po załataniu "lewego" powietrza zwiększone spalanie?


exc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przy okazji czyszczenia kierownic turbo mój mechanior zidentyfikował moje podejrzenia łapania "lewego" powietrza w układzie dolotowym do turbiny (kopcił przy mocniejszym przyspieszeniu) a mianowicie przetarty/pęknięty kołnierz rury inetrcolera (8E0145834M). Po zmianie części na nową zauważalne zmiany to brak kopcia ale również co mniej cieszy wzrost spalania paliwa. Różnice polegają na tym, że przed wymianą wartości spalania szybciej malały wraz z stabilizacją jazdy (miasto 8,2 l, wyjazd poza miasto jednostajna prędkość +/- 130km/h spalanie 6,2) teraz w mieście 8,5 l i po wyjeździe poza miasto wartości spadają do 7,3. Za wszelkie pomysły - sugestie co do podjęcia jakiś prób zmniejszenia spalania przy zachowaniu szczelności układu będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawy temat. Bo chłodnica jest za turbo, jak była dziura to bym nie nazwał tego lewe powietrze bo lewe to między przepływka a turbo by musiała być dziura.

A w twoim przypadku było za niskie ciśnienie i turbo walilo jak głupie przez co przepływka tez max widziała a o dziwo mniej palił. Może wreszcie się dokopiemy o co chodzi ze jednemu 6 drugiemu 10 pali. ;-)

Tapatalk Sony Xperia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę jadę do drugiego mechaniora, naświetlę mu problem i ciekawe co on na to. To większe spalanie mnie martwi bo w czwartek jadę na urlop 1600 km w jedną manie i jak Pan nie wymyśli nic zadowalającego to chyba zmienię rurę na tą dziurawą ( niech kopci ale w kieszeni zostanie pare ZŁ.). Dam znać o efekcie wizyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Panów wprowadziłem w błąd w pierwszym poście za co sorki. Pisząc że po wymianie rury intercolera spalanie nie spadło lecz faktycznie została tylko załatana mała dziurka, żyłem w nieświadomości bo czym się może różnić rura od rury ale dopiero po czasie podjechałem do mechanika zobaczyć starą rurę i okazało się że ...., Pan fachowiec Niemiec (bo auto pochodzi z landów) lub inny popapraniec wsadził z braku laku rurę od innego silnika bodajże od silnika z VW BORY gdzie średnica wewnętrzna metalowego kołnierza jest mniejsza. Cały myk polegał na tym że kołnierz tej rury posiadał dziurkę (stąd lewe powietrze i kopcenie przy standardowym spalaniu dla mojego silnika) po tym jak mój mechanik załatał dziurkę brak kopcia + wzrost zużycia paliwa. Po wymianie rury na prawidłową i przejechaniu dystansu 3320 km (autostrady) z prędkością mieszaną 120-150 spalanie na poziomie 5,85 litra na 100km, oczywiście szybsza reakcja wskazań komputera na stabilizacje jazdy.

Moim zdaniem wpływ na poziom spalania w tym przypadku ma dostarczone w odpowiedniej ilości pod prawdopodobnie odpowiednim ciśnieniem powietrze do intercolera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...