Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Licznik] Zmiana wsadu w liczniku FIS ANGLIK AUDI A4 B5 FL


zacefix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem licznik z FISem (FL VDO) od Anglika do mojej Audi A4 B5

Nie udało mi się jednak znaleźć tarcz oryginalnych od VDO i niestety

będę musiał zostawić na razie te tarcze które są.

Moje pytanie brzmi, jakie zmiany mam wprowadzić w liczniku (zmienić wsad), tak aby wszystkie światła w kabinie działały prawidłowo i aby licznik pokazywał właściwie prędkość.

Proszę o pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem licznik z FISem (FL VDO) od Anglika do mojej Audi A4 B5

Nie udało mi się jednak znaleźć tarcz oryginalnych od VDO i niestety

będę musiał zostawić na razie te tarcze które są.

Moje pytanie brzmi, jakie zmiany mam wprowadzić w liczniku (zmienić wsad), tak aby wszystkie światła w kabinie działały prawidłowo i aby licznik pokazywał właściwie prędkość.

Proszę o pomoc w tej sprawie.

z tego co wiem to po wgraniu wsadu eu do licznika powinno być ok a tarcze na forum poszukaj.. Ja wgrałem wsad eu z b5 polift i mi działa wsio na krótko z podłaczeniem licznika FIS itp także najpierw wgraj wsad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma licznik do swiateł ? po zmianie wsadu uk na eu powinno być wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czy jest ktoś kto mógłby mi odsprzedąć chociaż jedną Tarcze(od prędkosciomierza) do VDO poliftowego?

BTW(jezeli wrzuce wsad OD EU to wtedy licznik będzie źle pokazywał?) on ma 100km/h mniej wiecej na 30% tarczy, a stary licznik miał na połowie tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem licznik z FISem (FL VDO) od Anglika do mojej Audi A4 B5

Nie udało mi się jednak znaleźć tarcz oryginalnych od VDO i niestety

będę musiał zostawić na razie te tarcze które są.

Moje pytanie brzmi, jakie zmiany mam wprowadzić w liczniku (zmienić wsad), tak aby wszystkie światła w kabinie działały prawidłowo i aby licznik pokazywał właściwie prędkość.

Proszę o pomoc w tej sprawie.

z tego co wiem to po wgraniu wsadu eu do licznika powinno być ok a tarcze na forum poszukaj.. Ja wgrałem wsad eu z b5 polift i mi działa wsio na krótko z podłaczeniem licznika FIS itp także najpierw wgraj wsad
Witam serdecznie czy można by prosić taki wsad licznika Europejskiego żeby wgrać do licznika Anglika,żeby wszystko działało prawidłowo w KM/H i wyswietlało prawidłowo np litr/km Edytowane przez Mors605a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego nie potrzebujesz wsadu tylko musisz zmienić kodowanie w liczniku i tyle będziesz mieć km i litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem i napewno działa jak należy;-)?, może Pan mi doradzi bo mam Audi A4 B5 z 2000r lift benzyna i mam pół Fis i chciałbym full fis (chyba że to inaczej się mówi)chce głównie żeby mi spalanie pokazywało,i czy mogę licznik Anglik kupić i wystarczy sama zmiana kodowania? I oczywiście tarcze prędkości bym zmienił na km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tak, zmiana kodowania wystarczy jeśli nie będziesz zmieniał tarcz na km/h i wtedy będzie pokazywało przebieg i spalanie w km. Jeśli zmienisz tarczę, to trzeba będzie zmienić również oprogramowanie w liczniki bo w w europejczyku 100 km/h jest na godzinie 12, a w angliku nieco niżej i prędkość byłaby zakłamywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tak, zmiana kodowania wystarczy jeśli nie będziesz zmieniał tarcz na km/h i wtedy będzie pokazywało przebieg i spalanie w km. Jeśli zmienisz tarczę, to trzeba będzie zmienić również oprogramowanie w liczniki bo w w europejczyku 100 km/h jest na godzinie 12, a w angliku nieco niżej i prędkość byłaby zakłamywana.

Aha teraz rozumiem, a taki sofcik europejski idzie zdobyć? Kupiłbym licznik europejski ale nie ma na ogłoszeniach do benzyniaka i z pełnym Fisem mój ma ozaczenie 8d0 920XXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem:-), a umie ktoś z was to przerobić? Albo najlepiej można by prosić gotowy wsad jak ktoś takie cos przerabiał,albo z licznika Europejskiego z benzyny pełny Fis cyfrowy zegarek czyli nr licznika zaczyna się 8d0 920xxz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...