Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9TDI przy obrotach1500-1700strasznie terkocze śr.tłumik


czerwony baron

Rekomendowane odpowiedzi

witam i prosze nie wyrzucać tego posta. szukałem odpowiedzi na forum ale nie znalazłem :| mianowicie chodzi o to że miedzy takimi obrotami 1500-1700 na każdym biegu drży mocno środkowy tłumik wrażenie takie jakby auto jechalo na za małych obrotach. 1800 obrotów cichutko , poniżej 1500 cichutko . barbarenie tylko między 1500-1700. (dwumasa raczej to nie jest sporo o niej czytałem) może to poduszki. a może ma to jakiś związek z kątem ustawieni wtrysków? jeśli miał ktos podobne objawy proszę o pomoc :564:

Pamiętaj o poprawnym nazywaniu tematów [szogun0]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam podobny objaw do tego dochodzi spadek mocy ok.2800 i tak sie zastanawiam nad katalizatorem. wczesniej naciągnołem troche na gumkach trochę sie wyciszyło tych podwieszających tłumiki.rozważam wstawienioe strumienicy ale nie widziałem na razie takich z zagiętym kolankiem przy wejściu jak jest orginał z katem ,ale szukam lub wypruję bebechy z kata .. A czy też masz takie żrące i śmierdzące spaliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. problemu ze spalinami nie mam są normalne. to co mówisz : zapchany katalizator u ciebie to może być to,stąd te spaliny. a może powodem drgań , może być ta siatka wychodząca z turbiny?jak myślisz? zapchany kat. zmiana ciśnienia spalin to jest "fali uderzeniowej" w tłumiku i powstawanie drgań? ale czemu tylko przy takich obrotach. a poduchy silnika sprawdzałeś? zamiast strumienicy możesz wrzucic samą rurkę ,wydaje mi się że sama strumienica ma nieznaczny wpływ na osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem żeby przeciąć kata na szwie wyrzucić zawartosć, właśnie wstawić rurkę chyba nic nie zaszkodzi,z zaspawaniem ponownym nie będzie chyba problemu o ile to nie chromoniklówka?Ale u kolegi bym najpierw sprawdził podwieszenie całego układu gdzieś w kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem podwieszenie , włożylem nowe gumki od podwieszenia. zauważyłem że jedna poduszka wygląda na zużytą czy to może byc od tego? jak myślisz .a może to ta siatka za turbiną nie tłumi drgań?

[ Dodano: 10-01-2007, 21:32 ]

poduszka silnika :)

[ Dodano: 10-01-2007, 21:34 ]

ze wspawaniem nie ma podobno żadnych problemów , zrobią to migomatem-chyba tak się to nazywa jeśli nie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drgań - wymiana kompletnego zawieszenia wydechu pomoże (na jakichś czas).

własnie bede to robil ... juz nawet zakupiłem wieszak (narazie jeden bo wydaje mi sie ze tylko jeden wystarczy (ten od końcowego tłumika) wymienic aby wibracje ustąpiły) ...

wyglada tak:

1tr7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drgań - wymiana kompletnego zawieszenia wydechu pomoże (na jakichś czas).

własnie bede to robil ... juz nawet zakupiłem wieszak (narazie jeden bo wydaje mi sie ze tylko jeden wystarczy (ten od końcowego tłumika) wymienic aby wibracje ustąpiły) ...

wyglada tak:

Obrazek

oby pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drgań - wymiana kompletnego zawieszenia wydechu pomoże (na jakichś czas).

własnie bede to robil ... juz nawet zakupiłem wieszak (narazie jeden bo wydaje mi sie ze tylko jeden wystarczy (ten od końcowego tłumika) wymienic aby wibracje ustąpiły) ...

wyglada tak:

Obrazek

oby pomoglo

powinno ... koncowy tłumik lata mi jak wsciekly ... :diabelek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może opowiem od kiedy mam ten drżacy tłumik, pojechałem na wymiane tłumika zmieniłem srodkowy i końcowy , wsiadam do auta odpalam i co ?! i buczy no kurde!!!! mówie mechanikowi a on na to ze nic nie słyszy! ze dizle tak mają.powiedział ze może to podwieszenie tłumika, wymieniłem i co? jajco! to samo. to mechanik mówi może wieszaki pokrzywione lekko podczas transportu :galy: pukali stukali napręzali i nic. jeżdziłem do niego 4 razy i straciłem cierpliwość :(: cały czas byłem przy wymianie rura wisi prosto pod autem wieszaki nowe tłumiki mają potrzebny im luz . ale kiedy odkrecili tłumiki ta rura która zostaje wisiała (bo zwróciłem uwage ze tak nie wolno) na tej siatce elastycznej za tłumikiem!!! panowie czy własnie wtedy mogła sie uszkodzić od napreżenia i teraz nie tłumi drgań!!!!!!!!!! udusic tego mechaniora :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncowy tłumik lata mi jak wsciekly

tez mi tak latal mozna powiedziec ze ruch byl okolo3 cm tam i spowrotem a po wymianie plecionki trzeba sie dobrze przypatrzec zeby zauwazyc ze silnik w ogole pracuje :one:

[ Dodano: 11-01-2007, 12:58 ]

panowie czy własnie wtedy mogła sie uszkodzić

calkiem mozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łącznik elastyczny wygląda jak nowy , mechanior mówi widać ,że dobry ale na forum mówiliście ze wygląd nie ma znaczenia i zużyty może być?

dokładnie on moze tak wygladac ale uszkodzenie jest w srodku czego nie widac :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncowy tłumik lata mi jak wsciekly

tez mi tak latal mozna powiedziec ze ruch byl okolo3 cm tam i spowrotem a po wymianie plecionki trzeba sie dobrze przypatrzec zeby zauwazyc ze silnik w ogole pracuje :one:

jak wymienie to zdam relacje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drgań - wymiana kompletnego zawieszenia wydechu pomoże (na jakichś czas).

własnie bede to robil ... juz nawet zakupiłem wieszak (narazie jeden bo wydaje mi sie ze tylko jeden wystarczy (ten od końcowego tłumika) wymienic aby wibracje ustąpiły) ...

wyglada tak:

Obrazek

oby pomoglo

powinno ... koncowy tłumik lata mi jak wsciekly ... :diabelek:

Wymieniłem te wieszaki i przez miesiąc była cisza ... teraz odezwał sie wydech na tych elementach, których nie wymieniłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam podobny objaw do tego dochodzi spadek mocy ok.2800 i tak sie zastanawiam nad katalizatorem. wczesniej naciągnołem troche na gumkach trochę sie wyciszyło tych podwieszających tłumiki.rozważam wstawienioe strumienicy ale nie widziałem na razie takich z zagiętym kolankiem przy wejściu jak jest orginał z katem ,ale szukam lub wypruję bebechy z kata .. A czy też masz takie żrące i śmierdzące spaliny.

Zwiedziłem wszystkich naszych tłumikarzy w okolicy - dziwne teorie wygłaszali, w moim przypadku już wiem co jest grane. No mam nadzieje przynajmniej, bo graty mam kupione tylko jakoś czekają na wstawienie. Jak masz ochotę możemy się kiedyś ugadać i zobaczć co w trawie piszczy, mam jakieś tam warunki ku temu. Podziele się swoimi doświadczeniami w tym temacie. Może masz dojście do jakiegoś sensownego tłumikarza a w zasadzie wystarczy spawacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz odezwał sie wydech na tych elementach, których nie wymieniłem :(

tzn. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...