Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Grupowy ChipTuning Aligator Dynosoft Katowice - IX Tura 2019r Marzec

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Jak się uzbiera odpowiednia ilość osób pójdziesz na 1 rzut.

Lista

1. Leewang - Audi A4 B8 - CAGA - 143PS - 2010r - Manual - FWD

2. Shogu - Audi A4 B7 - BFB - 163PS - 2005r - Manual - FWD

3.

 

bardzo prosżę o wpisywanie się na listę tak jak pkt 1 i 2

Opublikowano

Witam to ja też się dopisuję
1. Leewang - Audi A4 B8 - CAGA - 143PS - 2010r - Manual - FWD
2. Shogu - Audi A4 B7 - BFB - 163PS - 2005r - Manual - FWD
3. Kombi 174 - Audi A4 B8 - CJCB - 136PS - 2013r - manual - FWD
4.

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
30 minut temu, Kombi174 napisał:

Witam to ja też się dopisuję
1. Leewang - Audi A4 B8 - CAGA - 143PS - 2010r - Manual - FWD
2. Shogu - Audi A4 B7 - BFB - 163PS - 2005r - Manual - FWD
3. Kombi 174 - Audi A4 B8 - CJCB - 136PS - 2013r - manual - FWD
4.

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka
 

to nam brakowalo ludzi a tu nagle 3 osoby ????

 

Opublikowano

Ja chciałem się załapać na wcześniejszą edycja ale dopiero wróciłem do kraju teraz muszę czekać:-(

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Dzieki ;-) ostatnio to u Aligatora bylem z grupy vw podpialem sie a4 b6.

kolo-74 widze ze byles juz na strojeniu. Jak wrażenia? Jaki przyrost? I ile wyszla seria?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
5 minut temu, Kombi174 napisał:

Ja chciałem się załapać na wcześniejszą edycja ale dopiero wróciłem do kraju teraz muszę czekać:-(

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka
 

masz taki sam silnik jak ja wiec 3 godzinki na hamowni bo u mnie ciezko wgrywal sie program 

 

Opublikowano

A trzeba było wyciągać komputer czy po OBD poszło?

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
19 godzin temu, Kombi174 napisał:

A trzeba było wyciągać komputer czy po OBD poszło?

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka
 

poszlo przez OBD  daj znac jak bedzie po wszystkim jestem ciekaw ile wyciagnie z twojego 

ja moglem wiecej wyciagnac ale wole bezpieczenstwo a i tak jest niezle

Opublikowano
poszlo przez OBD  daj znac jak bedzie po wszystkim jestem ciekaw ile wyciagnie z twojego 
ja moglem wiecej wyciagnac ale wole bezpieczenstwo a i tak jest niezle


Ok nie ma sprawy. A tak to jutro zakładam IC z 3.0 TDI bo mam rozkopany przód, holender mi poturbowal zderzak w NL dzień przed powrotem więc skorzystam z okazji jakbym miał coś więcej modzic w przyszłości ( jakieś większe turbo tylko czy to ma sens na ośce)

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Cześć,

Jestem już po chipie - w serii było ~183 KM/365Nm (z nominalnych 170KM), po programie wyszło ~203KM/430Nm.

Dzięki Gibons za załatwienie sprawy.

Przy okazji pytanie - zauważyłem, że przy ostrym wciśnięciu gazu, po przekroczeniu ok. 2000 obrotów zmienia się ton dźwięku silnika (mam wrażenie jakbym jechał automatem i nastąpiła redukcja, a mam manual :-)). Tak jakby turbo nagle zaczęło znacznie mocniej pracować. Przed chipem w takiej sytuacji przyspieszenie było bardziej równomierne. Macie podobnie?

Opublikowano
8 godzin temu, nikodem911 napisał:

Cześć,

Jestem już po chipie - w serii było ~183 KM/365Nm (z nominalnych 170KM), po programie wyszło ~203KM/430Nm.

Dzięki Gibons za załatwienie sprawy.

Przy okazji pytanie - zauważyłem, że przy ostrym wciśnięciu gazu, po przekroczeniu ok. 2000 obrotów zmienia się ton dźwięku silnika (mam wrażenie jakbym jechał automatem i nastąpiła redukcja, a mam manual :-)). Tak jakby turbo nagle zaczęło znacznie mocniej pracować. Przed chipem w takiej sytuacji przyspieszenie było bardziej równomierne. Macie podobnie?

Sprzęgło nie ślizga czasami?

Opublikowano

Przyjrzałem się temu i rzeczywiście to może być ślizganie sprzęgła. Dzieje się tak zwłaszcza na 4-ce.

Przy ostrym przyspieszaniu przy ok. 2500-2700 obroty lekko spadają (o ok. 100-200) i potem idą dalej do góry. Wkleję wykres wieczorem, ale wydaje mi się, ze max Nm mam dość nisko - ok . 2200.

Takie coś nie powinno wyjść podczas hamowania auta?

Opublikowano
10 godzin temu, nico911 napisał:

Przyjrzałem się temu i rzeczywiście to może być ślizganie sprzęgła. Dzieje się tak zwłaszcza na 4-ce.

Przy ostrym przyspieszaniu przy ok. 2500-2700 obroty lekko spadają (o ok. 100-200) i potem idą dalej do góry. Wkleję wykres wieczorem, ale wydaje mi się, ze max Nm mam dość nisko - ok . 2200.

Takie coś nie powinno wyjść podczas hamowania auta?

 

U mnie w B6 miałem to samo, przy zapiętym 4 biegu i bucie w podłogę na niskich obrotach (około 1600-1800) pierw obroty szły do góry a auto nie jechało, jak były w okolicy 2200 to sprzęgło łapało, obroty spadały i samochód dopiero ciągnął do przodu.

U mnie pojawiło się to po przejechaniu około 20-25k km na virusie.

Dużo osób pisze o ślizgającym się sprzęgle w 2.0tdi B8 po programie, więc pewnie tutaj jest problem.

Tutaj więcej w temacie: 

PS.

Mógłbyś wrzucić wykres?

Edytowane przez leewang

Opublikowano

Cześć,

Wykres poniżej. 

Czytałem już ten wątek co podrzuciłeś. Ja mam nieduży przebieg (65k), więc sprzęgło samo z siebie raczej nie pada. Wygląda na trochę za dużo Nm.

Dzwoniłem już do Aligatora i umówiłem się na korektę - spróbujemy zmniejszyć o 20 Nm, tylko nie wiem jak sprawdzimy czy to pomoże. Nie chcę szaleć po mieście a to mi się głównie objawia na 4-ce przy ok. 2500 (to już jest ponad 100 km/h).

VW_Tiguan_20TDI.jpg

Opublikowano

TAK WYGLADA MOJ WYKRES

1.JPG

Edytowane przez KOMORNIK78
czy jest ok prosze o opinie dzieki

Opublikowano

Patrzyłem jeszcze na inne wykresy dla tego samego silnika i znalazłem np. coś takiego jak poniżej - silnik ten sam, auto podobne.

Max moment wyszedł trochę mniejszy, ale co ciekawe te krzywe maja trochę inny przebieg.

Na wykresie z tej Altei zaczynają się wyżej (przy ok. 1700 tam jest już 40 Nm różnicy, u mnie jest niewielka). Dla niższych obrotów nie ma pokazanego wykresu, więc pewnie tam jest większy przyrost.

Nie wiem czy to ma wpływ, ale wygląda trochę inaczej.

seat_altea_xl_4x4_20tdi_170km_wykres.jpg

Opublikowano


1. Leewang - Audi A4 B8 - CAGA - 143PS - 2010r - Manual - FWD
2. Shogu - Audi A4 B7 - BFB - 163PS - 2005r - Manual - FWD
3. Kombi 174 - Audi A4 B8 - CJCB - 136PS - 2013r - manual - FWD
4. 

Wiadomo coś już na temat terminu??

Edytowane przez tianhao

Opublikowano
  • Autor

Terminy będą ustalane jak znajdą się jeszcze 5 osób lub 3 osoby i wtedy jakaś dopłata.

Opublikowano
  • Autor

1. Leewang - Audi A4 B8 - CAGA - 143PS - 2010r - Manual - FWD
2. Shogu - Audi A4 B7 - BFB - 163PS - 2005r - Manual - FWD
3. Kombi 174 - Audi A4 B8 - CJCB - 136PS - 2013r - manual - FWD
4. Tianhao - Skoda O1 - AXR - 101PS - 2008 - Manual - FWD
5.  Dawid195 - Audi A5 - CAHA - 170PS - 2007 - Manual - FWD

6. Frutii - Audi A5 - CAPA - 240PS - 2008r - Manual - Quattro

7. Frutii - Audi A6 - CAPA - 240PS - Automat - Quattro

Opublikowano

Juz 7 osob. Do kwietnia powinniśmy uzbierać komplet :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.