Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieraczka tył - parę pytań...


franek122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, że moja tylnia wycieraczka przestaje powoli prawidłowo pracować [a reanimowałem ją już w ciągu ostatnich 5 lat 3 razy] i wiem też, że kolejno naprawa za wiele nie pomoże gdyż rdza wyjadła tryb do tego stopnia że tylko na śmietnik się nadaje...

Zestaw naprawczy to koszt rzędu 200zł.... podczas gdy cały silnik można kupić w cenie od 150zł do 300zł

I teraz tak, w ofertach allegro podają, że silnik np. od golfa V pasuje do A4 B5. Na forum znalazłem info, że pasuje silnik od A4 B6... ALE:

- Wycieraczka w A4 B5 chodzi [stojąc za autem i patrząc na tylnią klapę] od lewej do prawej -> startuje zgodnie z ruchem wskazówek zegara i wraca przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

- A wycieraczka w golfie V i A4 B6 -> startuje przeciwnie do wskazówek zegara i wraca zgodnie z ruchem wskazówek.

I tu moje pytanie czy mam to rozumieć jako:

1) pasują ale po montażu tego silnika muszę kupić ramię wygięte tak jak w golfie V lub audi a4 b6 i będę miał wycieraczkę chodzącą w inną stronę niż oryginalnie w B5 ?

2) czy nie pasuję w ogóle i muszę szukać prawidłowej do A4 B5 ?

Jeżeli chodzi o Passata B5 to z zdjęć dostępnych w google wnioskuję, że przed liftem miał tak jak A4 B5 a po lifcie tak jak A4 B6.

Dochodzi jeszcze sprawa tego że, w B5 (prawidłowo działający) spryskiwacz stoi w miejscu a w B6 podobno podąża za wycieraczką i to jest prawidłowe. W golfie V niby stoi w miejscu....

Moim zdaniem to jest POJE.... bo po co pchać sprysk do silnika jak nie podąża za wycieraczką...

OK wsadzili tam bo to nie wygląda tak tanio jak zwykły polewacz na szybie, ale to mam sens tylko jak ten bajer jest kompletny czyli podąża za wycieraczką... A to wsadzili rurkę z płynem który działa tak jak polewacz stacjonarny i cała korzyć to to że zalewa mechanizm...

Wstawiam jeszcze linki do silników które znalazłem na allegro:

1) taki jak mój [jakiś no-name]

- OCTAVIA A3 A4 A6 PASSAT B5 SILNIK WYCIERACZKI TYŁ (4302244269) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

2) tutaj od golfa [podobno bosch ale to też nie wiadomo...]

BOSCH silnik wycieraczki tył GOLF 4 PASSAT B5 BORA (4264414408) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...