Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spryskiwacze xenonów


Krystian2290

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Pomóżcie mi z jednym problemem :) Nie działały mi spryskiwaczy xenonów , kupiłem nową pompkę i dalej nie działają, mechanik mówił że nie dochodzi prąd w ogóle , bo podłączył na krótko pod akumulator i spryskiwacze się otworzyły. Nie rozumiem tego. Dodam że bezpiecznik jest dobry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką pompkę kupiłeś? Jak zamiennik to całkiem możliwe że nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia i spryski sie nie otwierają. Oczywiście sprawdzasz to na włączonych światłach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak obstawiał pompke. Spróbuj jeszcze taki manewr. Uruchom spryskiwanie szyb i lamp i trzymaj ok 2 sekund. Puść manetke i za chwile znów włącz spryskiwanie. W tym czasie niech druga osoba obserwuje czy spryski się wysunęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mechanik sprawdził tą pompkę nową i podłączył ją na krótko i zadziałała pompka i spryskiwacze się uruchomiły . Prądu coś nie dostaje, ktoś mi powiedział że może ta manetka do spryskiwaczy jest do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączysz sie vagiem z MCE-09, i sprawdzasz kodowanie, przedostatnia cyfra musi być 1.

  • 0?xxx: Light Sensor
    • 0 = Light Sensor not installed
    • 1 = Light Sensor installed

    [*] 0x?xx: Trailer Hitch

    • 0 = Trailer Hitch not installed
    • 1 = Trailer Hitch installed

    [*] 0xx?x: Headlights

    • 0 = Halogen Headlights
    • 1 = Xenon Headlights

    [*] 0xxx?: Country

    • 1 = Rest of World
    • 2 = Northern Countries (Finland, Sweden, Norway, Denmark)
    • 3 = USA
    • 4 = Canada

---------- Post dopisany at 23:58 ---------- Poprzedni post napisany at 23:56 ----------

Jeśli kodowanie będzie ok to robisz output test i vag testuje sobie światła, wycieraczki etc i spryski lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie czy ty masz ori od fabryki xenony w swoim aucie? Czy dokladales sobie zdesio ze spryskami? Bo niektore MCE nie obsluguja spryskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serfin miałem oryginalne. Robiłem test przez kompa i spryskiwacze normalnie sie wysuwają i pryskają tylko prawy spryskiwacz chyba zatkany bo wysuwa a nie pryska. Ale tylko przez test działa a jak manetką nacisnę to wysuną się i zaraz się chowają nie chcą psikać ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dziwne, musisz miec zapchane dysze w spryskach, bo jak podnoszą się ale z nich nie pryska tzn, że pompka podaje pod cisnieniem płyn do sprysków ale jak już nich nie ulatuje ten płyn to znaczy, że coś z nimi nie tak :thumbdown:

---------- Post dopisany 23-06-2014 at 00:18 ---------- Poprzedni post napisany 22-06-2014 at 23:59 ----------

jak masz kogoś z forum w pobliżu to umów się na podmiankę i sprawdz czy to napewno to. albo kup manetke a jak to nie ona to sprzedasz. ja np jak dolozylem zderzak wyrezalem sline + spryski pociagnalem kabel do kabiny to jak bawilem sie w podmianke modulu mce to sobie kabelek + urwałem i bylem wsciekly jak na początku nie wiedzialem co jest nie tak, pomyslalem, że przysłano mi wadliwy moduł D :grin: ale u Ciebie pozostaje spraawdzic czy wciskajac manetke na 4-5sekun czy pojdzie sygnal z MCE do pompki, jak nie idzie to szukac wyzej problemu. ale jezeli dzialaja Tobie spryski w szybach wiec sygnal do MCE musi isc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega planuje jeszcze troooche pojezdzic autkiem to niech kupi sobie nowki spryskiwacze do zdesia. Na allegro kosztuja przyzwoite pieniadze, ja tak zrobilem, mam wszystko nowe i ori i chodzi jak ta lala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie świeci na FIS-ie piktogram , powiadamiający kierownika , że poziom płynu w zbiorniczku jest niski?

Bo jak kolega edekxp zauważył, spryski reflektorów w takiej sytuacji się nie załączą ( priorytet czystej szyby nad czystością reflektorów :decayed:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalałem 5 litrów płynu więc jest pełny zbiornik :) I tak jak pisałem jak pod kompem dam TEST to spryskiwacze się wysuwają i psikają a jak manetką chcę spryskać to wysuną się na sekundę i odrazu chowają , nic nie psikną nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić w którymś bloku czy manetka daje sygnał ciągły jak sie pociągnie do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...