Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AKN] Turbo pada czy dziura ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

myślałem że to od tych upałów furak zaczął poddymiać i słabo się zbierać, ale jak zrobiłem loga z 011 to mi szelki opadły :thumbdown:

0143e3388c529b23m.jpg 6569d1ccd1664c74m.jpg

myślicie aby szukać dziury czy raczej suszara na złom ;(

Opublikowano

jak dla mnie turbo .... [na dziure to nie wyglada,ale moze .... :rolleyes:]

Opublikowano
  • Autor

jak dla mnie to raczej turbo :(, choć gadałem z Witkiem i mnie pocieszał że może nie, ale po logach 010:

fddad9ddf5a0ea19m.jpg

o i 003:

bbd8d5efbe83af74m.jpg

to widać że przepływka jak tubo już napompuje te 2bary to pokazuje prawie 1000mg/R, więc chyba muszę wymienić mam nadzieje ostatnią z wrażliwych części AKNa[br]Dopisany: 06-09-2008, 21:10:56_________________________________________________i wczoraj jeszcze doszedł:

1 Fault Found:

00575 - Intake Manifold Pressure

11-00 - Control Limit Not Reached

a przedwczoraj go nie było jeszcze, czyli z dnia na dzień coraz gorzej :thumbdown:

Opublikowano

jak dla mnie turbo .... [na dziure to nie wyglada,ale moze .... :rolleyes:]

Stawiam na turbinę.

Opublikowano
  • Autor

dzisiaj obejrzałem turbo przez dolot :decayed:

oleju troszkę tam siedzi, ale łopaty całe :)

może tak być że sztanga chodzi a kierownice zatarte?

za prawym ICkiem jakby troszkę oleju z kurzem pomieszane (zasyfione wszystkie kable), może ICek puszcza?

Opublikowano

dzisiaj obejrzałem turbo przez dolot :decayed:

oleju troszkę tam siedzi, ale łopaty całe :)

Ale nie wiadomo co jest od strony gorącej.

Jakbyś miał łopaty połamane to wirnik straciłby wyważenie i by wszystko strzeliło - przynajmniej tak przypuszczam.

może tak być że sztanga chodzi a kierownice zatarte?

Nie jestem pewien, ale chyba nie.

za prawym ICkiem jakby troszkę oleju z kurzem pomieszane (zasyfione wszystkie kable), może ICek puszcza?

Generalnie to byś rozebrał cały dolot, dostał się co IC i wszystko wyczyścił.

Ale to musiałoby być nieźle zawalone żeby były takie logi.

Podobna sytuacja była ostatnio w Golfie IV - auto zaczęło doładowywać przy chyba dopiero przy 2800 obr - podobno był problem z jakimiś zaworkami - nie mam jeszcze szerszej informacji na ten temat, ale pewnie jakieś sterowanie turbiny.

Opublikowano

podmien jeszcze n18 z n75 i zobacz czy nie wywala powietrza EGR-em ...

Opublikowano
  • Autor

chyba jednak Intercooler będzie do wymiany:

298d354d72486d5a.jpg

19ea666d9aab965c.jpg

Opublikowano

wtf? :mysli:

Opublikowano

icek stracił szczelność a turbo wywala olej..ale nie ma jeszcze tragedii :cool1:

Opublikowano
  • Autor

jest tragedia, bo nie trzyma ciśnienia :( jeżdżę jak stary taksówkarz, muszę zamówić nowego icka

Opublikowano

jest tragedia, bo nie trzyma ciśnienia :( jeżdżę jak stary taksówkarz, muszę zamówić nowego icka

"Wódz Czarna Chmura ..." :naughty::wink4:

Opublikowano
  • Autor

TRUUUU :evil:

Opublikowano

jest tragedia, bo nie trzyma ciśnienia :( jeżdżę jak stary taksówkarz, muszę zamówić nowego icka

kichol ma jakiegoś mistrza od icków..jak coś to wal do niego..za nówke funke dał jakieś śmieszne pieniądze..

Opublikowano

jest tragedia, bo nie trzyma ciśnienia :( jeżdżę jak stary taksówkarz, muszę zamówić nowego icka

czyli to lepsze ... :naughty:

kiedys widzialem na allegro [nowka z ASO 250 zl]

Opublikowano
  • Autor

powiedzcie mi jeszcze jakie muszę kupić śruby żeby zdjąć przód do pozycji serwisowej?

i czy wogóle trzeba ściągać przód żeby wyjąć icka

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

hmm, sory, ze zawracam glowe takimi pierdolami, ale co to jest icek?

Opublikowano

hmm, sory, ze zawracam glowe takimi pierdolami, ale co to jest icek?

Intercooler.

Opublikowano

spoko :)

Opublikowano
  • Autor

odpowiedź na moje pytanie była:

i to i to :decayed:

dziurawy dolot spowodował że turbawa pracowała na za dużym obciążeniu dla siebie i po wymianie intercoolerów i po dokręceniu wszystkich śrub, było lepiej ale nie na zadowalająco, dopiero regeneracja turbiny przyniosła zamierzony efekt, autko zapie^$#$% że aż strach :decayed:

3950b1d7d96bea41m.jpg

dla wszystkich którzy oddają auta do serwisów powiem że albo ja mam takiego pecha albo każdy serwis coś spier^$##$^#, tylko samemu można być pewnym że zrobiło się wszystko jak należy :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.