Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Turbo pada czy dziura ?


SebMis

Rekomendowane odpowiedzi

myślałem że to od tych upałów furak zaczął poddymiać i słabo się zbierać, ale jak zrobiłem loga z 011 to mi szelki opadły :thumbdown:

0143e3388c529b23m.jpg 6569d1ccd1664c74m.jpg

myślicie aby szukać dziury czy raczej suszara na złom ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to raczej turbo :(, choć gadałem z Witkiem i mnie pocieszał że może nie, ale po logach 010:

fddad9ddf5a0ea19m.jpg

o i 003:

bbd8d5efbe83af74m.jpg

to widać że przepływka jak tubo już napompuje te 2bary to pokazuje prawie 1000mg/R, więc chyba muszę wymienić mam nadzieje ostatnią z wrażliwych części AKNa[br]Dopisany: 06-09-2008, 21:10:56_________________________________________________i wczoraj jeszcze doszedł:

1 Fault Found:

00575 - Intake Manifold Pressure

11-00 - Control Limit Not Reached

a przedwczoraj go nie było jeszcze, czyli z dnia na dzień coraz gorzej :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj obejrzałem turbo przez dolot :decayed:

oleju troszkę tam siedzi, ale łopaty całe :)

może tak być że sztanga chodzi a kierownice zatarte?

za prawym ICkiem jakby troszkę oleju z kurzem pomieszane (zasyfione wszystkie kable), może ICek puszcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj obejrzałem turbo przez dolot :decayed:

oleju troszkę tam siedzi, ale łopaty całe :)

Ale nie wiadomo co jest od strony gorącej.

Jakbyś miał łopaty połamane to wirnik straciłby wyważenie i by wszystko strzeliło - przynajmniej tak przypuszczam.

może tak być że sztanga chodzi a kierownice zatarte?

Nie jestem pewien, ale chyba nie.

za prawym ICkiem jakby troszkę oleju z kurzem pomieszane (zasyfione wszystkie kable), może ICek puszcza?

Generalnie to byś rozebrał cały dolot, dostał się co IC i wszystko wyczyścił.

Ale to musiałoby być nieźle zawalone żeby były takie logi.

Podobna sytuacja była ostatnio w Golfie IV - auto zaczęło doładowywać przy chyba dopiero przy 2800 obr - podobno był problem z jakimiś zaworkami - nie mam jeszcze szerszej informacji na ten temat, ale pewnie jakieś sterowanie turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tragedia, bo nie trzyma ciśnienia :( jeżdżę jak stary taksówkarz, muszę zamówić nowego icka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tragedia, bo nie trzyma ciśnienia :( jeżdżę jak stary taksówkarz, muszę zamówić nowego icka

"Wódz Czarna Chmura ..." :naughty::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tragedia, bo nie trzyma ciśnienia :( jeżdżę jak stary taksówkarz, muszę zamówić nowego icka

kichol ma jakiegoś mistrza od icków..jak coś to wal do niego..za nówke funke dał jakieś śmieszne pieniądze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tragedia, bo nie trzyma ciśnienia :( jeżdżę jak stary taksówkarz, muszę zamówić nowego icka

czyli to lepsze ... :naughty:

kiedys widzialem na allegro [nowka z ASO 250 zl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jeszcze jakie muszę kupić śruby żeby zdjąć przód do pozycji serwisowej?

i czy wogóle trzeba ściągać przód żeby wyjąć icka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź na moje pytanie była:

i to i to :decayed:

dziurawy dolot spowodował że turbawa pracowała na za dużym obciążeniu dla siebie i po wymianie intercoolerów i po dokręceniu wszystkich śrub, było lepiej ale nie na zadowalająco, dopiero regeneracja turbiny przyniosła zamierzony efekt, autko zapie^$#$% że aż strach :decayed:

3950b1d7d96bea41m.jpg

dla wszystkich którzy oddają auta do serwisów powiem że albo ja mam takiego pecha albo każdy serwis coś spier^$##$^#, tylko samemu można być pewnym że zrobiło się wszystko jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...