Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płukanka silnika przy wymianie oleju.


MichauS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj przy okazji odgrzybiania klimy, doradca zaproponował mi wymianę oleju silnikowego oraz tzw płukankę, którą robią gratis przy zakupie oleju. Twierdził, że owa płukanka oczyszcza nagary na tłokach itp, co w efekcie ma poprawić osiągi i zmniejszyć zużycie paliwa itp.... Serwisując auta różnych marek zarówno w ASO jak i niezależnych warsztatach nigdy się z tym nie spotkałem. Pytanie czy warto stosować taką płukankę przy każdej wymianie, czy to zwykła ściema. Jeśli warto to jakiej firmy środek polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płukankę leje co wymianę przeważnie liqui moly lub motula. Jakichś szczególnych zmian to nie zauważyłem ani na ,,+" ani na ,,-"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić płukankę renomowanych firm m.in. Liqui Moly, MOTUL,...

Ja słyszałem opinię, że po płukance najlepiej zrzucić miskę olejową i wyczyścić smok.

A przy okazji wywalić ten cały syf który spłyną do miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry jest jeszcze Millers. Najważniejsze jest to ,żeby płukanka była ropopochodna a nie na bazie rozpuszczalnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej czy później i tak by się pewnie rozszczelnił, stan silnika, też w tym przypadku pozostawia wiele do życzenia.

Ja jak przedmówcy powyżej stosuję płukankę do kilku lat, robię to regularnie i nie ma mowy o żadnym wycieku, a autko ma nakręcone licznikowe 300.

Znajomy mechanik ma b4 80 2.0 od 16 lat, i od kiedy pojawiło się Liqui płukanka , a mówi że jak pamięta to ze 12 lat gdzieś może i cały czas stosuje, auto cyka jak ta lalka, ma 400 zaraz i o remoncie nawet słyszeć nie chce.

Tak więc jak nie wierze w coś takiego jak rozszczelnienie po płukance, stan silnika był jaki był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem ze silnik po takich płukankach się niejednokrotnie rozszczelniał i były male wycieki oleju. Powiedzcie mi czy jest to możliwe ?

To jest mit tak samo jak rozszczelni się po zmianie oleju :grin: :grin:

Jak masz w cenie to zapytaj o firme tego płukacza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś będzie chciał produkty LM zapraszam mam bardzo bogata ofertę. wszelkich produktów tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...