Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ile wynosi teoretyczna zywotnosc turbosprezarki


franekd4

Rekomendowane odpowiedzi

panowie ile wytrzymyja srednio turbiny z silnikow 1.8t -mam mozliwosc zakupu turbiny z przebiegiem 245000 km i zastanawiam sie czy warto kupic taka za niewielka kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak kto używał i na jakim oleju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak kto używał i na jakim oleju .

Dokładnie, jak się porządnie postarasz to możesz ją wykończyć i w 10k. Miałem kiedyś Audi 80 z przebiegiem pewnie coś koło 400tyś, turbo ori i chodziło jak marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w AEB jest ponad 320 tyś km, turbo od nowości wciąż te same.. i działa cały czas.. olej w tej chwili zalany mam Valvoline 5w50,przedtem Motul X-clean .Mogę jeszcze dodać ,że lekko audi ze mną nie miało, ale dbałem o temperaturę silnika przed rozpoczęciem jazdy jak i przed zakończeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a jak ma sie sprawa z luzami na wirniku wiekszosc ludzi oferujacych sprzedaz uzywanego turbo zapytana o luz odpowiada w normie a ta norma ma jakis wymiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć bo nie sposób tego zmierzyć :decayed: Luz zawsze jakiś będzie bo gdyby go nie było to wirnik by się nie obracał, a nie ma tam przecież łożysk. Z tego co kiedyś czytałem to luz poprzeczny jest dopuszczalny, luz wzdłużny nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć bo nie sposób tego zmierzyć :decayed: Luz zawsze jakiś będzie bo gdyby go nie było to wirnik by się nie obracał, a nie ma tam przecież łożysk. Z tego co kiedyś czytałem to luz poprzeczny jest dopuszczalny, luz wzdłużny nie.

tez tak kiedys slyszalem....czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szrocie koszt takiego turba to z 1400 ori używka, jeśli twoja cena jest naprawdę atrakcyjna to brać. Przebiegi różne tak jak koledzy pisali :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szrocie koszt takiego turba to z 1400 ori używka, jeśli twoja cena jest naprawdę atrakcyjna to brać. Przebiegi różne tak jak koledzy pisali :wink:

2.8 V6 kiedys chyba przytule ten silnik:D wiadomo inna charakterystyka silnika i ten piekny mruczek V6.....znajomek mial takie cosik przy donosnym ale i miekkim wydechu....piekny dzwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...