Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wyjąc wiskoze


Artuditu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam uszkodzona wiskoze i pytanie do znawców.Jak dobrac sie do tego cholerstwa.Czy trzeba zdejmowac przedni pas zeby ja wymontowac,czy moze tylko alternator?Niechciłabym narobic sobie zbednej roboty.Z góry dziekuje za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj wymieniałem i da radę bez ściągania przodu. Tu masz wszystko ładnie opisane:

Alternator, pulley removal and fan clutch bearing removal-B5 Passat TDI | VW TDI forum, Audi, Porsche, and Chevy Cruze diesel forum

A więc wpierw odkręcasz śrubę mocującą do czego potrzebujesz jakiś klucz do nakrętek dwuotworowych, powinien pasować od jakiejś szlifierki kątowej i z drugiej strony imbus 8 - gwint normalny, prawoskrętny. wysuwasz trochę wisko i odkręcasz alternator. Trochę problem jest z wyciągnięciem całego wiatraka z wiskozą bo mało miejsca jest między chłodnicą a łożyskiem na którym osadzona jest cała wiskoza z kołem pasowym ale po odpowiednim pokombinowaniu i trochę siłowo ją wyciągnąłem tylko trochę rysując chłodnicę.

Jakie masz objawy padniętej wiskozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki z odpowiedz.W przyszlym tygodniu prawdopodobnie bede robił rozrzad wiec odrazu za jednm zamachem zrobie i wisco,jedno robieranie bez kombinowania.A objawy mam takie ze wiskoze moge zatrzymac reką a potem długo sie napedza zanim nabierze obrotów .

---------- Post dopisany 09-07-2014 at 21:46 ---------- Poprzedni post napisany 04-07-2014 at 18:34 ----------

dzis wymieniałem rozrzad i przy okazji zregenerowałem sobie wiskoze.działa jak ta lala.Koszt regeneracji 15pln(olej silikonowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...