Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.9TDI nie odpalił - co sprawdzić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam panowie :hi:

Jeżdżę swoim autkiem już 2,5 roku zrobione 60tyś km i nigdy nie nie zawiódł.

Zima nie zima, pod chmurką, zawsze odpalił.

Aż do dzisiaj ...

Ja osobiście spałem no nocnej zmianie.

Auto wzięła moja mama na zakupy.

Nie mogła odpalić silnika pod marketem... Ktoś ją pchną i silnik załapał...

Nie wiem jak ma cię odpalanie "na pych" dla silnika TDI ?

Sam zauważyłem że ostatnio jakoś niechętnie odpalał... nie od strzała tylko musiał przekręcić przysłowiowym wałem...

Jestem świeżo po wymianie oliwy i wymianie wszystkich filtrów.

Panowie co sprawdzić przed oddaniem auta do elektryka samochodowego ?

Kąty wtrysku itp ? (silniczek na pompie VP)

Dopytałem starszej dokładnie... silnik w ogóle nie kręcił...

Później jak odpalił z pycha nie mogli otworzyć bagażnika...

A w środku standard... reset zegarka daty itp

Opublikowano

Problem po stronie elektryki. Gdzies masz zwarcie i rozladowuje aku. Wsadz amperomierz szeregowo miedzy kleme i zacisk aku, wtedy sprawdzisz jaki masz pobor pradu na postoju.

Opublikowano
  • Autor

Jak się to sprawdzało ? Odpinało się klemę dodatnią i wpinało się amperomierz, ile mA będzie oznaczało zwarcie a ile mA będzie w normie ?

Kilka dni temu była straszna zlewa auto stało pod chmurką i właśnie po deszczu poszedłem do auta i był licznik "rozbity"

Myślałem, że może gdzieś woda podeszła..

A jak z tym odpalaniem na pycha ? Bo jak dowiedziałem się że mój 1.9TDI był odpalany na pych to mi się włos zjeżył na głowie :shock3:

Opublikowano

Wpinasz miedzy kleme i zacisk aku. Przyjmuje się, ze 50mA jest w miare ok.

Ogolnie dielsa na pycha nie powinno się palic.

Opublikowano
  • Autor

Przedstawiam wyniki pomiarów :

- Odpiąłem klemę dodatnią, wpiąłem amperomierz szeregowo.

Prąd stały, zakres ustawiony na 20[mA]

Zmierzyło mi 0,27 czyli na naszym ustawionym zakresie daje nam wynik 270[mA]

(Do 0,3A=300mA jest w normie) czyli upływność akumulatora jest ok ?

Mogło się coś stać od tego "pycha" ?

Opublikowano

Mogło się coś stać od tego "pycha" ?

Jak się nic nie stało od razu to ok , ogólnie się nie odpala na pych ze względu na rozrząd na pasku ... innych przeciwskazań nie znam

Opublikowano
  • Autor

Sam bym TDI nigdy nie pchał tylko zadzwonił po kogoś żeby pod kable podpiąć...

Ale odsypiałem nockę zakładową... i mnie tam nie było...

Po odłączeniu klemy nie musiałem wpisywać KODu do Radia czyli że mam rozkodowane ?

Opublikowano

270mA to za duzo. Powinien brać koło 50mA. Wyciągaj po koleii bezpieczniki i patrz czy zmaleje.

Opublikowano

Jeśli to się stało po deszczu to być może masz gdzieś zatkane odpływy które powodują zwarcie.

Opublikowano

Jak palic dizla na pych to najwyższy bieg i motorówka jest bezpieczna.

Opublikowano
  • Autor

Sprawa chyba rozwiązana, zamontowałem nową Varte za 370zł i problem chyba znikł :decayed:

Opublikowano

Sprawdz obroty rozrusznika. Musza byc powyzej 280 obr/min

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Temat do zamknięcia, kupiłem nowy aku i problem z rozruchem rozwiązany.

Można wiedzieć jak logować aby zmierzyć obroty rozrusznika podczas startu ???

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.