Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie paliwem silnika Lombardini


mireq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat niezwiązany z audi:) ale niejednokrotnie udało mi się tutaj uzyskać pomoc na tematy niezwiązane bezpośrednio.....

zatem:

Jest sobie kosiarka Etesia 124 wyposażona w silnik diesla Lombardini Focs. Pewnego dnia zaczyna przerywać, spada z obrotów dławi się (akurat po tym jak operator wyjeździł paliwo do samego końca - nie wiem który raz, bo ja go na tym złapałem pierwszy raz).

Wymieniliśmy filtr paliwa, przeczyscilismy smok w zbiorniku i przez moment było dobrze, ale po 4-5h pracy ponownie zaczęła przerywać.

Podłączyliśmy paliwo z bańki do pompki bez filtra i smoka i nie było róznicy. Podłączyliśmy paliwo z bańki bezpośrednio pod zasilani wtrysków - silnik działał bez zająknięcia - ale niestety sprawdzaliśmy go w ten sposób przez maksymalnie 3-4 minuty ponieważ nie mieliśmy pod ręką dużej bańki a 5l bańkę z paliwem w tym czasie opróżnia bo dużo idzie na przelew do zbiornika a nie ogarneliśmy powrotu paliwa do naszej bańki...

Potem ponownie z układu - przerywa gaśnie, z bańki - chodzi te 3-4 minuty póki starczy paliwa...

Podejrzenie pompki paliwa - bo w tym czasie gdy my zasilalismy silnik grawitacyjnie z bańki, paliwo z pompki laliśmy do innej bańki i silnik przelał 5l a pompka w tym czasie do bańki nalała 200ml. Ale: pompa paliwa ma możliwość ręcznego pompowania - próbowaliśmy na zasilaniu z układu pompować ręcznie paliwo i dalej silnik przerywał - pytanie: czy jest możliwość aby pompowanie ręczne nadal dawało za małą ilość paliwa w stosunku do zapotrzebowania układu? chodzi o to że na nową pompę paliwa muszę czekać ponad tydzień a podejrzewamy że to wcale nie do końca może być to? Czy pompowanie ręczne powinno poradzić sobie z zapotrzebowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompowanie ręczne na pomnie jest chyba po to żeby podpompowac jak nie ma paliwa w układzie. I myślę że tym rocznym popmpowaniem nie osiągniesz odpowiedniej dawki paliwa żeby silnik działał prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...