Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wypadanie zaplonu


f1mlody

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy czy moze ktos cos podpowiedziec o nastepujacych błedach i ewentualnych rozwiazaniach błedy jakie sie pojawiły

Address 01: Engine Labels:

Control Module Part Number:

Component and/or Version:

Software Coding:

Work Shop Code:

VCID: 55ABF0F0AC1A496

3 Faults Found:

17700 - Map Controlled Engine Cooling Thermostat (F265)

P1292 - 004 - Open Circuit - Intermittent

16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected

P0300 - 001 -

16688 - Cylinder 4

P0304 - 001 - Misfire Detected

auto po odpaleniu kuleje dodam tylko ze wczoraj bylo wszystko ok a dzis rano taka niespodzianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie pierwszego to prawdopodobnie uszkodzony termostat albo odłączona wtyczka od niego (masz termostat elektryczny)

co do zapłonów prawdopodobnie uszkodzona cewka. zamień cewkę z innym cylindrem, skasuj błędu jeżeli błąd się przeniesie na na ten cylinder z którym zrobiłeś podmianę, wymień cewkę.

Pamiętaj o akcji serwisowej 28E9 w ramach której ASO wybrane cewki wymienia bezpłatnie. Warto zadzwonić i zapytać czy samochód na nią się łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jak to termostat elektryczny gdzie go zlokalizowac a z tymi dwoma błedami juz ogarnołem cewka do wymiany mozesz cos wiecej napisac odnosnie tej akcji ale u mnie i tak nie wypali bo teraz za granica jestem i jakos trzeba by do domu zjechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat masz za pompą wody, jak pujdziesz za przewodem dolnym chlodnicy to na niego trafisz. Sprawdz czy podłączona jest wtyczka i czy przewody nie sa uszkodzone (nowy termostat to koszt okolo 350zł).

Co do akcji 28e9 to, dotyczy ona właśnie wymiany wadliwych cewek zaplonowych. Akcja jest organizowana wszedzie, jak zajedziesz do obojetnie jakiego Aso zapytasz o ta akcje, podasz vin odrazu Ci powiedza czy twoje auto nalezy do tych gdzie sa wadliwe cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem dokladnie to samo wczoraj odpalilem auto i nagle suprise ledwo chodzi ledwo jedzie. To jest cewka zaplonowa :) przy okazji cewki wymien sobie tez swiece bo jak jedno zdechlo to drugie moze juz nie domagac :) ja u siebie wymienilem wszystkie swiece cewke wsadzilem z bosha i jak reka odjal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...