Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] problem ze skrzynią biegów, zgrzytająca 5-tka i trzymanie 1-ki


thenatoorat

Rekomendowane odpowiedzi

witam. od 2-3 tygodni borykam się z dziwnym problem.

1. zgrzytanie przy wrzucaniu 5-tki (za każdym razem)

2. drugi problem jest dość nietypowy. otóż czasem po ruszeniu z 1-ki nie można wrzucić na 'luz'. jedynym sposobem jaki narazie zdążyłem wymyślić jest lekkie ruszanie przy wciśniętym hamulcu... samochód poszarpie, pobuja, ale potem można wrzucić 'luz'

problem leży prawie na 100% w skrzyni biegów. jednak tutaj zaczynają narastać problemy...

rozbieranie i naprawa skrzyni biegów to mało przyjemna sprawa.

znajomy mechanik doradził mi, żeby kupić używaną skrzynie biegów od a4. auta maja mało awaryjne skrzynie biegów, więc i ceny nie są wygórowane.

co byście doradzili? grzebanie w skrzyni z nadzieją, że usterke uda się latwo naprawic? czy kupowanie uzywanej skrzyni biegow z nadzieja, ze trafimy na przyzwoity model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Twoja wypowiedź banshee sugeruje żeby Kolega kupił nową skrzynię :tongue4: Zgrzyty przy wrzucaniu 5 to na bank synchronizator, a z tą jedynką Kolego to dziwnie masz :mysli: sprawdzałeś, w jakim stanie jest mechanizm zmiany biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możę w jedynce też synchronizator? Jak jest bardzo wypracowany w miejscu zazębienia to może trudno go wyłączyć? Aczkolwiek mógłbym tutaj w jakimś stopniu podejrzewać sprzęgło, że źle rozłącza. To moje przemyślenia.

Tylko trzeba zapytać, ile kosztuje naprawa, a ile używka. Z rozbiórki dają przeważnie gwarancje rozruchowe, więc ja stawiałbym na czystą (nie wymytą) skrzynie używaną.

Miłęgo WEEKENDU!! :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to być zużyte sprzęgło, może być zużyty synchronizator. Faktycznie, używki to loteria, jednak można znaleźć oferty z gwarancją i takich Kolega thenatoorat powinien szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...