Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Śmierdzący dym/para z nawiewu


kondzik90

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Niedawno zaczął mi z nawiewów lecieć śmierdząco-duszący dym lub para, ciężko stwierdzić. Dym nie leci ciągle lecz raczej takimi wyziewami w losowych odstępach czasowych. Nieraz przez 5-10 minut jest spokój a później jak zawieje to szaro w samochodzie. Nawiewa niezależnie od trybu pracy, czy to klima czy eco, temperatury (niska bądź wysoka) czy nawiewu z zewnątrz lub zamkniętego. Klima była odgrzybiona i napełniona w serwisie oraz sam czyściłem izopropanolem. Chłodzi normalnie i w momentach gdy nie leci ten smród czuć, że powietrze leci świeże. Dywaniki oraz okolice komputera/akumulatora suche. Nie stwierdziłem także parowania szyb. Proszę pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadam może głupie pytanie, ale nie wspomniałeś o tym, filtr kabiny wymieniony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniony:)

---------- Post dopisany 25-07-2014 at 19:11 ---------- Poprzedni post napisany 23-07-2014 at 09:56 ----------

Zaobserwowałem dziś kolejne zależności. Po pierwsze jest to na pewno jakiś dym, gdyż po 100km podróży ubrania moje i dziewczyny są całe czarne. Po drugie dym nawiewa tylko w czasie jazdy, na postoju jest spokój. Po trzecie tak jak wspominałem nie leci to cały czas tylko takimi wydmuchami co chwile. Czy szukać nieszczelności w wydechu mimo, że nie przypomina to zapachu spalin diesla czy może czegoś innego. Proszę pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator pracuje normalnie ??

jeśli śmierdzi dymem to zaciąga go z komory silnika

jaki to silnik ???

może coś spadło na kolektor wydechowy lub coś tam dotyka i się wypala po trochu

może jakiś wyciek oleju z silnika na kolektor

popatrz dobrze

widać na kolektorze będzie jakieś plamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...