Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Podgrzewanie lusterek


Bednarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i prosze o porade

Na wstepie powiem że przeczytałem wydaje mi sie że wszystkie wypowiedzi na podobne tematy i nie uzyskałem jasnej odpowiedzi na mój problem.

Mianowicie posiadam audi a4 2001 8E z silnikiem AWX i mam taki problem odnośnie elektrycznie podgrzewanych lusterek to znaczy posiadam całe okablowanie zarówno w lewym jak i prawym lusterku, sprawdzałem miernikiem czy dochodzi napięcie i o dziwo dochodzi ale tylko 0,57 v, mysle że jest to jakaś indukcja z wiazki obok której przechodza kable. Zarówno w lewym jak i prawym lusterku mam takie oto dziwne napiecie.

Nie posiadam także w ani jednym lusterku maty grzewczej zamiast niej jest poprostu plasti i dwie wsuwki od podgrzewania sa umocowane w tym plastiku.

Dodam jeszcze że podczas sprazwdzania miernikiem miałem włączone ogrzewanie tylnej szyby i zapłon a dżojstik od lusterek był na środku

Prosze o pomoc jak w tym modelu tzn 2001 8E rozwiazać ten proble i doprowadzic do tych oryginalnych instalacji w lusterkach napiecię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mata grzewcza jak to nazwałeś znajduje się pod szkłem i jej nie widać.Wystają tylko dwie wsuwki tak jak u Ciebie.Nie wiem jakie powinno być napięcie. :mysli:

Można też sprawdzić właczając ogrzewanie lusterek i po chwili lusterka / szkła /powinny być ciepłe.

Spotkałem się z tym że były uszkodzone naraz dwa szkła.

A sprawdzałeś miernikiem czy jest przepływ przez lustra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz

Wiec tak podgrzewanie nie może działać bo niema mat grzewczych a pozatym dwie wsuwki które sa w lewym jak i w prawym lusterku są poprostu osadzone w plastikowym boksie gdzie nie może dojść do żadnego przewodnictwa bo to plastik przygladałem sie dokładnie poprostu wyglada to tak jakby istniała opcja podgrzewania jezeli wymienimy lusterka znaczy szkła na podgrzewane i puścimy w jakiś sposób napięcie na te dwa piny. podłanczałem miernik i nie ma napięcia jest jakieś 0,56 v to jest jakies zindukawane napiecie właczałem zarówno silnik ,zapłon ,ogrzewanie tylniej szyby i nadmuch na przód sterowany z przycisku i nic napiecia ani sladu.

JAK TO ZROBIĆ ŻEBY TAM BYŁO NAPIĘCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , w mojej poprzedniej audiczce ( B6 ) miałem dosłownie to samo wyciągnołem wkład a tu dwa kabelki wpięte w plastik, zakupiłem wkłady lusterek z mata ( podgrzewane ) podpiołem owe okablowanie w którym tez nie było za wysokiego napiecia ( sprawdzalismy na spocie w kraku czy jest napiecie czy nie po czasie wsadzilismy wkłady z matą od ktoregoś z kolegów i sprawdzaliśmy czy działa no i działało jak nalezy) i wszytsko działało jak nalezy wiec nie przejmuj sie tymi napieciami! zakup sobie wkłady i po problemie. ( podgrzewanie lusterek działa wraz z tylnią szybą ) Było to opiasne na forum :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że napięcie 0,6V jest zdecydowanie za niskie, aby maty działały prawidłowo.

A może ogrzewanie działa zależnie od temperatury zewnętrznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że napięcie 0,6V jest zdecydowanie za niskie, aby maty działały prawidłowo.

A może ogrzewanie działa zależnie od temperatury zewnętrznej?

u mnie działały choc napiecie było znikome , mozna było łatwo odczuć jak sie grzały wkłady !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

dzisiaj sprawdzalem swoje lusterka...nie maja maty grzewczej ale sa kabelki wpiete w plastik, sprawdzilem napiecie i niestety bylo 0V ( dodam ze zalaczylem grzanie tylnej szyby) - powiedzcie mi prosze czy to jest kwestia jakiegos dodatkowego bezpiecnzika czy moze trzeba poszukac i wpiac jakas dodatkowa kostke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakoś nie było wcześniej czasu żeby pociągnąć ten wątek dalej otóż rozwiązałem problem z lusterkami a mianowicie po zakupieniu wkładów z matami nic sie nie działo nie było napiecia nadal ani nie było grzania. jednak odkryłem że muszą panować odpowiednie warunki na zewnatrz aby można było kożystać z podgrzewania lusterek. jeżeli na komputeże pokazuje sie tak zwana śnieżynka i pokrętło od sterowania lusterkami jest w pozycji neutralnej wszystko chodzi i grzeje, jest nawet wyczuwalne na wkładzie ciepło więc jest wszystko ok.

Uważam że temat jest zamkniety i rozwiazany.

Dziękuję wszystkim za udzielone odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również nie posiadam mat grzewczych, a napięcie moge sprawdzić poźńiej to napisze w jakich granicach u mnjie oscyluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...