Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak bardzo powinny nagrzewać się felgi podczas jazdy?


g_r_a_n_d

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mamy teraz dość wysokie temperatury i zauważyłem po jeździe że felgi są gorące (4szt) nie wiem czy to normalne czy nie?

Wczoraj zrobiłem 800km po autostradach,pierwsze 150km praktycznie bez hamowania i po zatrzymaniu koła są gorące, co prawda nie parzą ale żeby się tak nagrzały od samego toczenia?

Auto hamuje i przyspiesza normalnie, z górki na luzie też nie zauważyłem żadnych anomalii. Pchałem też auto na luzie przy wyłączonym silniku i jest cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fele po długiej jeździe powinny mieć podobną temperaturę co opony.

Jeśli są zbyt gorące to do przejrzenia układ hamulcowy i łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe odpowietdzenie układ hamulcowy, klocki nie odbijają łatwo sprawdzic przejedź 15 km spokojnie wyjdz i dotknij felgi powinna byc zimna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę z urlopu to oddam auto do mechanika niech sprawdzi, póki co muszę jeszcze te 800km jakoś wrócić.

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kontroluj.

Bo jak się dobrze zagrzeją to będziesz miał wielki problem na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą próbą na upewnienie się czy któreś koło nie blokuje, jest spawdzenie toczenia do zatrzymania. Tzn próbę wykonujemy minimalnie ruszając na jedynce i pozwalamy autu zatrzymać się samoistnie. Jeśli żadne koło nie blokuje, nie odczujemy żadnego momentu zatrzymania. Jeśli tylko jakikolwiek klocek choćby minimalnie trzyma, da się odczuć moment zatrzymania.

Oczywiście próba musi być wykonana na poziomym odcinku drogi aby wyeliminować masę samochodu.

Innym sposobem, można podnieść koło na lewarku i zakręcić. Tutaj również nie powinno być problemu z zakręceniem kołem czy swobodnym zatrzymaniem bez wyraźnego hamowania.

W większości przypadków wystarczy tylko oczyścić i nasmarować prowadnice z pyłu

Ale jeśli ktoś nie tykał klocków od dłuższego czasu to rownież być może potrzebne będzie sprawdzić tłoczki i gumy.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tarcze sie nie nagrzewaja, zrob jak kolega wyzej pisal przejedz jakis kawalek bez hamowania i sprawdz tarcze od tarcz tez moze sie felga grzac czasem nawet zapiec. Ale jakby heble trzymaly to raczej czul bys specyficzny zapach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze są mniej więcej dwukrotnie bardziej gorące niż felgi. Zauważyłem że po dłuższym postoju jak ruszam to jest uczucie jakby auto było "przyklejone" do asfaltu-sprawdzę jeszcze czy dzieje się tak bez ręcznego i wypróbuje metody od kolegów powyżej.

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...