Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skrzypienie przy mocnym skrecie


ppa4

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wzialem ostry zakret z bardzo duza predkoscia w lewo, nic sie nie stalo... chyba... bo 2 km dalej przy parkowaniu uslyszalem maxymalne skrzypienie z prawego przodu, przy dowolnych skretach, przy wybojach na postoju i w ruchu, pojezdzilem troche i prawie ustalo ale...

Przy prawie maxymnym skrecie w lewo ruszajac/pulsujac kierownica nadal slysze z prawego przedniego chyba nadkola donosne skrzypienie, jakby guma o gume albo metal o gume... gdy skrece na maxa i nie rszam to tylko glosniejszy szum. Przy skrecie w prawo praktycznie cisza, tylko czasami lekko zaskrzpi znow tylko z prawego przodu... dzieje sie teraz juz tylko w ruchu, jak stoje i krece to slysze standardowe odglosy...

Przy jezdzie na wprost teraz wydaje mi sue ze slysze z prawego przodu jakis regularny szum, ale moze to juz sam wymyslam...

Co to moze byc tak nagle??

---------- Post dopisany 29-07-2014 at 22:20 ---------- Poprzedni post napisany 21-07-2014 at 22:30 ----------

Podejrzenie padlo na suche sworznie w wahaczach, im cieplej tym gorzej skrzypi... naoliwienie pomoze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak rozwiążesz problem mam podobne skrzypienie myślałem że może łożyska u góry w macpersonie padły czy może przekładnia padać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto umyte i cisza ... to musi być kwestia suszy i naoliwienia albo wysuszenia czegos w zawieszeniu ...

Poza tym w ASO powiedzieli ze w mojej B8ce jest akcja na wymiane wadliwych sworzni, oczywiscie za kase - 8K0407689G

ale jako ze nie wiem czy to sa one wiec nie wymienialem...

Cos wiecie o tych sworzniach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba cud jakiś popadało dziś u mnie konkretnie i cichutko w aucie pojeżdziłem troszke cisza na 99% raczej wina suchych sworzni .Kupiłem na wszelki wypadek środek do smarowania wurtha popsikam jeszcze ale jest cichuteńko:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem i smarowanie pomagało tylko na jakiś czas .A powodem u mnie były wahacze dolne , przednie a dokładnie sworznie w które wchodzi łącznik stabilizatora.Po wymianie wahaczy po kłopocie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całych wahaczy ?? Czy banana czy ktorego ??

Smarowaine na zasadzie wstrzykiwania igla do srodka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie banan tylko ten przedni co mocuje się do niego amor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu skrzypienie wróciło jutro strzykaweczka cieniutka igła powstrzykuje jakiegos praparatu w dolny prosty tak jak napisałeś jak coś pomoże to będe juz wiedział konkretnie czy to ten prost dolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi skrzypial niedostępny stanilizator jak wymieniali mi w aso chyba wahacz to nie doktrecili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi skrzypial niedostępny stanilizator jak wymieniali mi w aso chyba wahacz to nie doktrecili.

Problem rozwiązany skrzypiały mi dwa górne wahacze od strony kierowcy wymieniłem na nowe i jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mialem podobny problem przy skrecaniu w lewo skrzypialo w prawym kole i to ostro.wczesniej wymieniali mi sprezyny.okazalo sie ze mechanik zj***l glowiczke mocowania amortyzatora po wymianie glowiczki wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...