Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana wtrysków + Przemapowanie silnika


zacefix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, przymierzam się do przemapowania silnika w mojej audi 1.9 TDI 90KM AHH. Jednak zanim to zrobię pasowałoby wymienić wtryski. Czy możecie polecić mi jakie mam kupić?

Zastanawiałem się nad standardowymi od wersji 110KM + przemapowanie powinno wyjść tak 120-130KM co by mnie w pełni usatysfakcjonowało.

Jak to w ogóle jest z tymi używanymi wtryskami, jest ich sporo na allegro ale nie wyglądają zbyt dobrze, na co powinienem zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Z góry dziękuję za poświęcony czas i udzielone odpowiedzi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wtryskach od 110-tki wyjdzie spokojnie 140 PS ...

sam nic nie sprawdzisz przed zakuem ... chyba ze po zakupie ich cisnienia i po montazu korekcje ...

80% wtrysków na allegro to "umarlaki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie by to nie było dla świętego spokoju dobrze było by sprawdzić nawet na ręcznej pompce czy nie leją i ciśnienia nie są w cały świat, leprzy efekt będzie na wtryskach afn niż asv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie by to nie było dla świętego spokoju dobrze było by sprawdzić nawet na ręcznej pompce czy nie leją i ciśnienia nie są w cały świat, leprzy efekt będzie na wtryskach afn niż asv

a podobno lepsze sa od asv ,że niby mają cisnienia 220/300 bar ,to jak to w koncu jest od afn czy od asv wiecej mocy bedzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ci bajki opowiada:)

na afn jest więcej i koni i Nm

wtryski afn mają też dłuższą żywotność, ponad 300tys km to nic nadzwyczajnego, prędzej trafisz na sprawne afn niż asv po prostu:)

im niższe ciśnienia otwarcia tym więcej wleje wtrysk, tym przy niższym ciśnieniu się otwiera i wlewa, tym dłuższy jest czas wtrysku, nadal coś jest nie jasne i dziwne?:)

wstaw takie sprawne wtryski z na skutek lat zaniżonymi ciśnieniami i zrób pomiar mocy, potem ustaw u pompiarza ciśnienia nominalne i ponownie zrób pomiar mocy, wtedy zrozumiesz czemu stare afn często miały troszkę w bonusie kilka koni ponad 110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...