Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] <Custom Line Avant> Flat Five|Eibach Sportline|172Hp380Nm


kelnozz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów! :hi:

DSC_0617_2_2.jpg

Audi A4 B6 Avant | 1.9 TDI AVF | FWD | kolor LZ9W | Rocznik 2003
Autko przyjechało z Niemiec, na liczniku miało coś koło 224 tyś. Straszny golas, ale bezwypadkowy, szyby ori, lakier ori, technicznie lala, środek nie zmęczony. Tak jak wspomniałem wcześniej o wyposażeniu nie ma co pisać bo go po prostu nie było :grin::P fotki po zakupie:
IMAG0077.jpg

IMAG0075.jpg

IMAG0078.jpg
Ok czas napisać co zrobiłem do tej pory z moją Audiczką...
Mechanika i drobne naprawy:
-kompletny rozrząd z pompą wody, filtrami i wszystkimi płynami ustrojowymi (po zakupie)
-akumulator (był jeszcze ori i nie wytrzymał mrozów)
-heble przód, tarcze + klocki + płyn
-świece
-termostat
-czujnik pod pedałem hamulca (migająca kontrolka esp)
-rygielek schowka trójkąta z aluminium
-zamek podłokietnika z aluminium

-mechanizmy podnoszenia szyb przednich
Mody:
-chip by Spanky! Dzięki! :oklasky:
btw nawet niezła seria :D
A4_B6_1_9_TDI_AVF_WL_8115_E.jpg
-folia na lampy tył

DSC_0617.jpg

-fotele kubełki sport

DSC_0673.jpg

-dekory pomalowane PlastiDip'em Gunmetal Grey

-gałeczka s-line + skórzany mieszek s-line
-kiera A8 D3 z multifunkcją

-tempomat
-radio concert 2, 1DIN + Audi Sound System 10 głośników

-fabryczny zestaw głośnomówiący z BT i mikrofonem w podsufitce

-ambiente
-podświetlenie tablicy

DSC_0520.jpg

-esp, wizytownik i kubek w chromie z podświetleniem

DSC_0512.jpg

-Flat Five 18'' et45 8,5J 225/35 + sprężyny Eibach Sportline

z tyłu -> negatyw 1,5 stopnia i dystans 20mm

DSC_0518.jpg

z przodu -> dystans 13mm

DSC_0514.jpg

-emblematy A4 1.9 TDI z tylnej klapy usunięte

-ramki tablic rejestracyjnych usunięte, tył na taśmę, przód na wkręty

-grille czarny mat malowane PlastiDip'em, kratki halogenów też malowane dużo lepiej wyglądają ;)

-dokładka

DSC_0763.jpg

-heble s4 345/300 wentylowane

-auto przeszło korektę lakieru

Plany na przyszłość:
-chrom w czarny mat, loading...
-środek lamp na czarno + bi halogen + soczewka z B8 + światła dzienne w długich
-ściema szyb

-fotochrom

-grzane wkłady lusterek

-dokładki w kolor, s4 body

-ogarnąć odpryski z przodu auta, uroki szybkiej jazdy :facepalm: ...

-quattro
-na koniec... moc moc moc! (turbo, wtryski, fmic albo... swap 2.7 BiT :grin: )
-i pewnie po drodze wiele innych, sami wiecie... :wink:

Krytyka i ewentualne pochwały mile widziane, pozdrawiam!

Edytowane przez kelnozz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie w podobnym kolrze,pomalowalem dekory,znudzily mi sie alum,,calkiem fajnie to wyglada,a tak poza tym,bardzo fajne wozidlo :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie w podobnym kolrze,pomalowalem dekory,znudzily mi sie alum,,calkiem fajnie to wyglada,a tak poza tym,bardzo fajne wozidlo :thumbup1:

Zdjęcia robione telefonem :facepalm: nie mam nic lepszego do fotek niestety. Na żywo wyglądają dużo lepiej i są fajne w dotyku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica i dekory bardzo dobrze wyglądają, w przeciwieństwie do radia - nie myślałeś o jakimś oryginalnym Audi lub navi ?RNS-E ?

Relingi też będą czarne - matowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica i dekory bardzo dobrze wyglądają, w przeciwieństwie do radia - nie myślałeś o jakimś oryginalnym Audi lub navi ?RNS-E ?

Relingi też będą czarne - matowe ?

Tak radio jest tragiczne wiem :facepalm: dostałem je w darach losu od znajomego razem z ramką i adapterem :grin: jedyny plus to że mogę słuchac mojej kolekcji CDków i że kolor podświetlenia (czerwono-białe) zgrywa się z resztą. Poza tym chorus którego miałem po kupnie był jakiś kombinowany i nie grał cały tył :kwasny: teraz wszystkie 8 głośników gra, nawet nieźle.

Zbieram na BNS 5.0, jak los się uśmiechnie może dołoże na RNS-E ;)

Co do relingów, tak w planach jest zrobienie ich PlastiDipem, tylko jeszcze nie wiem jak je zdjąć do malowania.

Nareszcie wpadły 18'' długo mnie nie było z braku funduszy projekt trochę zamrożony ale ruszam do akcji, niebawem springi eibach sportline :D

kin6l5uf.jpg

Edytowane przez kelnozz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko się prezentuje na tych 18" , jak wrażenia z jazdy ?
PlastDip na grillu dobrze Ci się trzyma ?
sam planuje prysnąć u siebie , stąd moje pytanie ;)

Edytowane przez boguc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko się prezentuje na tych 18" , jak wrażenia z jazdy ?

PlastDip na grillu dobrze Ci się trzyma ?

sam planuje prysnąć u siebie , stąd moje pytanie ;)

Wrażenia bardzo pozytywne, po przesiadce z 15'' wreszcie czuje drogę i samochód. Prowadzi się pewniej. Spalanie troszkę w górę, osiągi delikatnie w dół ale coś za coś ;)

Dip trzyma się świetnie pod warunkiem że dobrze odtłuścisz grill i położysz dużo cieniutkich warstw min. 5-6. Do odtłuszczenia polecam wodę z octem w areozolu, przetrzeć i poczekać aż wyparuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką kierę zrobioną przez kolegę z forum na czerwonej niteczce , pasowało by w niej do rezać chromy na przyciskach i by była profi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką kierę zrobioną przez kolegę z forum na czerwonej niteczce , pasowało by w niej do rezać chromy na przyciskach i by była profi.

Dzięki za sugestię, to jakaś skomplikowana operacja? I skąd wziąć przyciski w chromie, ASO?

Mała zajawka ;)

iaav335s.jpg

Zawieszenie gotowe :D

498a2225d163.jpg

Edytowane przez kelnozz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z moich stron :wink: Autko super, ładnie się prezenci, dobrze że postawiłeś ją troszkę niżej, swoją drogą myślałem że na sportline siądzie to troche niżej :eusathink:

Jakie wcześniej miałeś zawieszenie? wymieniałeś także amory i odboje czy same springi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z moich stron :wink: Autko super, ładnie się prezenci, dobrze że postawiłeś ją troszkę niżej, swoją drogą myślałem że na sportline siądzie to troche niżej :eusathink:

Jakie wcześniej miałeś zawieszenie? wymieniałeś także amory i odboje czy same springi?

Hej Hej ;)

Wiesz takie jest tylko wrażenie przez to że profil opony jest niski i lekki naciąg, mało gumy w nadkolu. 4 osoby na pokładzie i pełen bak zmienia sytuację i palca między nadkole i oponę nie włożysz :D

Moje zawieszenie to komfortowe 1ba, wymieniłem tylko springi. Profesjonalne strojenie zawiechy u Schuberta, nastawy mam z s4/rs4 plus lekki negatyw. Ogólnie tak jakbym jeździł innym autem teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy się kiedyś spiknąć na mini spota zobaczył bym sobie jak w realu autko na tej zawieszce stoi bo też noszę się z zamiarem wymiany i chodzi mi po głowie właśnie eibach sportline jedyne co będzie inne to amorki i odboje od 1bv. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy się kiedyś spiknąć na mini spota zobaczył bym sobie jak w realu autko na tej zawieszce stoi bo też noszę się z zamiarem wymiany i chodzi mi po głowie właśnie eibach sportline jedyne co będzie inne to amorki i odboje od 1bv. :wink:

Bardzo chętnie często wyjeżdżam po 21 jak kończę prace. Jakoś na pw się można dogadać ;)

Kupuj nie będziesz żałować, a z 1bv będzie już bardzo sztywno :D u mnie jeszcze zostało trochę komfortu przez miękkie amory ale mają ok.60% sprawności jeszcze... szkoda wymieniać to fabryczne jeszcze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak będzie chwila to się zpiszemy chętnie rzucę okiem na tą zawieszke, sam też kończę późno pracę więc nie będzie kłopotu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak będzie chwila to się zpiszemy chętnie rzucę okiem na tą zawieszke, sam też kończę późno pracę więc nie będzie kłopotu ;)

Ewentualnie jak będziesz w Jab/Lwo to zajedź do mnie do sklepu, masz w stopce obok Kebab King jeśli kojarzysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne :wink: kiedyś byłem nawet u Ciebie po bronxa :decayed: Niedługo znów zajrzę teraz mam kolejny powód prócz piweczka żeby to zrobić :grin:

Na razie tylko serwis A4 mi się przedłuża bo chłopaki nie mogą ogarnąć tematu :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne :wink: kiedyś byłem nawet u Ciebie po bronxa :decayed: Niedługo znów zajrzę teraz mam kolejny powód prócz piweczka żeby to zrobić :grin:

Na razie tylko serwis A4 mi się przedłuża bo chłopaki nie mogą ogarnąć tematu :kwasny:

Hehe nieźle! To spotkaliśmy się na nieświadomce :D mam nadzieję że piwko smakowało ;)

Jak ogarniesz wozidło wpadaj :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenie przyjęte :wink: tak że niedługo się mnie spodziewaj wozidło też już powróciło do żywych więc będzie gdzie piwko upakować :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeśmy się przypadkowo na myjni spotkali :grin:

Wpadnij do sklepu kiedyś to dłużej pogadamy no i ten dystans bym chętnie przygarnął jak się kurzy gdzieś w garażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeśmy się przypadkowo na myjni spotkali :grin:

Wpadnij do sklepu kiedyś to dłużej pogadamy no i ten dystans bym chętnie przygarnął jak się kurzy gdzieś w garażu ;)

He he nawet nie trzeba się umawiać żeby się spotkać, podejrzewam że na myjce to często się będziemy widzieć ;) wiesz mam remonta w mieszkaniu i jutro ok 9-10 będę leciał po farbę do Jablonny to wstawię do Ciebie z dystansem jak będziesz w sklepie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...