Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebna Pomoc


tomecek5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów mam pytanie ostatnio odkrylem w mojej audi dziwna puszke przed ta metalowa rurą co idzie do interkulera i wyglada na jakis zbiornik na powietrze bo jest polaczona z ta rura moje pytanie co to za puszka i do czego służy dodam ze znajduje sie po lewej stronie na dole od strony turba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi kolego po co on jest skoro u znajomych jego nie ma

a znajomi jaki mają silnik 90km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie i wklej, bo może patrzysz na osuszacz klimatyzacji, a kolega jej nie ma.

Sony Xperia™ Tapatalk Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy zasobnik powietrza powoduje, że moment rozpoczęcia/zakończenia tłoczenia powietrza przez sprężarkę nie powoduje dyskomfortu w postaci gwałtownego przyrostu/spadku mocy silnika.

Ten zasobnik nie ma wpływu ma moc czy Vmax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki CzarekJ za wytlumaczenie czyli jak go odepne i zaslepue przewod dochodzacy do niego yo auto nie bedzie zwawsze? Bo moj avf ma jakas chorobe i troche mulowate jest do 2tys poten ttoche lepiej ciagnie ale jak na 160km to chodzi jak by mil 100:/ juz nie mam pomysłu co mu dolega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw dla uszkodzenia silnika możesz go odłaczyć i zaślepić otwór. Auto nie będzie żwawsze. Ten zbiornik ma znaczenie tylko przy gwałtownym operowaniu pedałem przyspieszenia. Jego zawartość jest "pochłaniana" przez silnik w czasie nie dłuższym niż 3 sek. Jego brak nie będzie miał wpływu na pracę i parametry silnika w dłuższej perspektywie czasu. Jak silnik był "muł" tak "mułem" zostanie. Ja bym się postarał go naprawić, bo w końcu fabryka w jakims celu ten zasobnik zamontowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...