Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bt Rozłącza Po Wymianie Komórki Na Nową


COXymoX

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy ktoś z Was miał podobną sytuację, wie co jest powodem i udało się komuś poradzić z problemem ?

Zmieniłem komórkę na Samsunga Core Plus z Androidem 4.2.2 i problem jest taki, że autko łączy się z telefonem ale po około 5 sekundach rozłącza i po herbacie. Mój stary jak świat Szajsung łączył się i działa bez problemu, żony Soniak też, córy HTC również. Sprawdzałem z kumplem i jego "ajfon" ;) też nie ma problemu. Zadzwoniłem na infolinię Samsunga i na opisany problem otrzymałem lakoniczną odpowiedź, że od Androida 4.2 google z samsungiem zrobili jakiś myk, który spowodował, że BT w telefonie nie jest kompatybilny z wieloma fabrycznymi zestawami.

Czy spotkaliście się z takim problemem ? JAk sobie z tym poradzić ? Net i różne fora niestety milczą

Autko jak w avatarku - A4B6 z fabrycznym BT i radiem Concert

Tylko proszę, nie piszcie mi abym wrócił do starej komórki, bo to służbowy sprzęt i nie ma takiej opcji ;)

Z góry oferuję dobre pifko za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego,

Udało Ci się rozwiązać ten problem? Bo u mnie w Audi jest dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Udało Ci się rozwiązać ten problem?

no hej :)

niestety kurde nie i znikąd pomocy. Jedyne co mam to info o którym napisałem, że w Androidzie 4.2.2 i wyższym specjalnie zrobiony taki myk aby kupować zestawy głośnomówiące a nie używać te które dała nam fabryka. Wyszperałem info w necie, że można coś tam w sofcie telefonu grzebać ale to dla mnie za poważne no i przede wszystkim zawracanie gitary :(

Jak coś się uda to dam znać i czekam na ewentualne info od Ciebie lub innych. A jak mnie to wkurzy to wróce do starej poczciwej komóry i w nosie z nowoczesnością ;)



u mnie w Audi jest dokładnie tak samo

jak tak - stoczyłeś jakąś dalszą walkę z tematem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. Wcześniej posiadałem nokie e6 - BT śmigał pięknie. Teraz S4 rozłącza BT. Z tego co wycztałem to problem jest też z modułem BT. Trzeba wymienić na nowszy gdzie numer kończy się na F lub najlepiej Q. Te z początku produkcji np.2004 nie obsłużą nowych tel. z androidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Te z początku produkcji np.2004 nie obsłużą nowych tel. z androidem

ale taki hocki klocki są z Samsungami, bo inne chodzą z tego co zdążyłem sie rozeznać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś jakie miały wersje androida? ja mam 4.4.2.

sprawdzałem z córy i żony telefonami (Xperia i HTC) i działało a u nich jest coś koło 4.2 czy 4.3 ;)

Edytowane przez COXymoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ponoć z 4.2 i 4.4 śmiga, a z 4.4.2 już nie ;]

mówię Ci, że to jest myk zrobiony przez Samsunga a nie wina wersji Androida, bo gdzieś w necie takie info wyszperałem a poza tym ja mam 4.2.2 i też rozłącza :)

Edytowane przez COXymoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh ten szajsung. Muszę sprawdzić z jakimś sony np. z2 czy działa.

Edytowane przez Cez032
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ehhh ten szajsung. Muszę sprawdzić z jakimś sony np. z2 czy działa.

no dokładnie i daj znać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LG Nexus 5 i jest dokładnie to samo, także sprawa nie dotyczy tylko telefonów Samsunga. Jak szperałem na forach to widziałem wielu niezadowolonych użytkowników KitKata właśnie z tego powodu. BT w ten czy inny sposób nie współpracuje im poprawnie ze starszymi modelami aut.

Google niby wypuszczał jakieś poprawki do BT w ostatnich aktualizacjach Androida, ale u mnie nic a nic to nie zmieniło. Aktualnie mam wersję 4.4.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na forum ktoś pisał że chyba chodzi budowę sygnału komunikację po BT. Moduły BT (łącznie ze wspomnianym tu z końcówka Q - bo taki akturat posiadam, chyba z 2007r.) posługują się starszą wersją a nowsza w naszych smartfonach nie do końca jest kompatybilna ... Ja mam Samsunga S2 z OS 4.1.2 i paruje mi się "prawie" normalnie, łączy się i utrzymuje połączenie ale co jakiś czas (co powiedzmy 5 parowanie) zdarzy się na ułamek sekundy zerwanie połączenia i ponowne sparowanie - wkurza to bo w B6 nie ma możliwości ściszenie "gongu" parowania. W Noki E72 działało wszystko cacy.

Edytowane przez adadur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem moduł na nowszy model z końcówka AA z 2013 roku. I wszyskie problemy się skończyły. Wszystkie telefony się łączą bez problemu nawet S4 dobrze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana jest PnP ? Trzeba coś vagiem rzeźbić ? Ile dałeś za moduł i gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana P&P. Ale trzeba vagiem zakodować.

Kupiłem na olx za 450 zł :) jak za najnowszy moduł to cena SUPER :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolego czy mógłbyś podać pełny numer katalogowy tego modułu BT który zamontowales?

Gdzie się znajduje ten moduł i co trzeba rozebrać żeby się do niego dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz fabryczny moduł to znajduje się on zaraz obok fotela pasażera blisko drzwi. Wystarczy odkręcić fotel zdjąć osłoną progu drzwi i umieść tapicerkę podłogi. Wtedy zobaczysz taka czarna skrzynkę w niej jest moduł. Wszystko banalnie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...