Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana Oleju W Skrzyni Flc

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Temat rzeka odnośnie wymiany oleju w tiptronicu. Czy wymieniać? Przede wszytkim gdzie znajduje się korek wlewowy do oleju? Jaki olej i ile? Będe wdzięczny za wszystkie porady.

A4 B6 2001r 3.0 ASN Quattro 5HP-19 FLC

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

podłącze się pod temat bo mam zamiar to robić w tym tygodniu
jaki ten olej czy mobil ATF LT 71141 bedzie dobry ??? wolał bym jakiś pełny syntetyk nalać


podłącze się pod temat bo mam zamiar to robić w tym tygodniu
jaki ten olej czy mobil ATF LT 71141 bedzie dobry ??? wolał bym jakiś pełny syntetyk nalać

opisze tu jak wymieniałem olej w skrzyni automatycznej 5HP19 tiptronic
-potrzebne uszczelka + filtr jak kupiłem taki 100pln w inter cars
http://www.directupload.net/file/d/3731/grebuy3p_jpg.htm
- 7litrów oleju Mobil ATF LT 71141 po 26pln na aledrogo
-oring pod korek w ASO jakieś 9pln
jak dodatkowo wymieniłem miske bo była wgięta 89 pln na aledrogo
ustawiamy auto na równej płaszczyźnie
1.spuszczamy stary olej
http://s1.directupload.net/images/140831/8p3xgck2.jpg
2.odkręcamy miskę
3.dodatkowo jeszcze olej spuszczamy korkiem w tylnej części skrzyni między katalizatorami
3.czyścimy miskę olejową wewnątrz
4.wymieniamy filtr który jest dokręcony dwiema śrubkami (brak niestety footo) lekko smarujemy uszczelkę filtra olejem przed włożeniem
5.dokręcamy filtr
6.nowa uszczelka i dokręcamy miske na krzyż 10Nm
7.nalewamy otworem który jest po prawej strony skrzyni jakieś 800ml ojeju foto niżej
http://s7.directupload.net/images/140831/6bo6olic.jpg
8.Olejnicą pompujemy olej do skrzyni przez korek który zaznaczyłem wyżej na foto aż zacznie się sączyć (mi weszło jakieś 3 l)
9 .odpalamy auto i czekamy jakieś 10min
10.gasimy auto i pompujemy olej do skrzyni ,aż zacznie się sączyć (zakręcamy korek)
11 .znów odpalamy olej pójdzie dalej w skrzynie i lejemy dalej olej aż zaczyna się sączyć(zakręcamy korek)
12.wsiadamy do auta na pracującym silniku przez 10sekund przeskakujemy po wszystkich poziomach skrzyni S,D,N,R,
13.podpinamy kompa grupa 02 auto trans kanał 04 i w pierwszej rubryce patrzymy temp oleju powinna być 30-35 stopni jeśli wyższa czekamy aż ostygnie
14.jak temp ma 30-35 stopni odkręcamy korek wlewowy na pracującym silniku olej powinien się lekko sączyć (jak nie dolewamy)jeśli jest O.K
15. zakładamy nowy oring i dokręcamy korek na full 80Nm
ja dodatkowo wymieniałem jeszcze uszczelniacz flanszy co przykręca się wał bo był wyciek

jutro zrobię foty i dorzucę


korki

http://s14.directupload.net/images/140901/awm2li8x.jpg

Edytowane przez Kosa-00

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Kolego Kosa-00 jesteś pewien że miskę przykręca się momentem 5 Nm ?? Czytałem opis na innym forum dotyczącym tej skrzyni i jest tam napisane że z siłą 5 Nm to przykręca się filtr natomiast miskę olejową z siłą 10 Nm.

Może ktoś to potwierdzić kto ma dostęp do serwisówki.

Czeka mnie za dwa dni wymiana i chciałbym się upewnić

Opublikowano

10Nm ja przykręcałem na oko

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Siema>wiem że temat trochę już nie świeży ale gdzieś czytałem że w tylnej części skrzyni biegów(jak to kolega opisał między katalizatorami)leje się olej taki jak do dyfra.Sam podczas wymianay w tiptronicu GBG zalalem w oba mijsca ten sam olej i z d*py skrzyni na siemeringu zaczął się pocić.Nie jestem pewien co do tego jaki tam ma być olej na 100% więc jeśli ktoś z łaski swojej napisze czy ma być taki jak w skrzyni czy taki jak w dyfrze niech napisze.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

z tego co czytam może tak być
http://www.auditimes.pl/topic/629-jaki-olej-do-skrzyni-bieg%C3%B3w/
w tylnej cześci powinien być olej G052145


z tego co czytam może tak być
http://www.auditimes.pl/topic/629-jaki-olej-do-skrzyni-bieg%C3%B3w/
w tylnej cześci powinien być olej G052145

nic się nie stało trochę sie skrzynia wypłukała
zalałem w tylną część titan sintopoid 75w-90
weszło 0,8L
jeszcze podobno jest w przedniej części gdzieś korek ale nie szukałem i nie mam zamiaru
po wymianie oleju szkrzynia szybciej reaguje mowa o mobilu razem z filtrem

Edytowane przez Kosa-00

  • 3 lata później...
Opublikowano

Witam, 

przy wymianie chłodnicy odkrecalem przewody doprowadzające olej ze skrzyni do chłodnicy i troszkę oleju zleciało. Czy po zamontowaniu nowej konieczne jest uzupełnienie oleju lub jakieś odpowietrzenie skrzyni?  

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.