Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Listwy Wtryskowej W Pojedynkę


nike166

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie czy wymiana listwy wtryskowej w 1.6 to bardzo skomplikowana rzecz ? Prawdopodobnie któryś wtrysk mi leje i muszę wymienić, a nie chce się bawić w mechaników dlatego pytam czy to ciężki temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 10 min roboty. odkręcasz listw (2 imbusy) odkręcasz wężyki paliwowe i podciśnienie z zaworka, odpinasz kostki z wtryskiwaczy i ciągniesz listwę do góry. powinna wyjść bez problemu bo siedzi na wtryskach- trzymają ja 4 oringi po 1 na każdym wtryskiwaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo :) a później w komputerze żadnej kalibracji nie trzeba robić ? Tylko włożyć wystarczy i już będzie hulać ?


Aha i czy kolory tych kostek na wtryskiwaczach mają jakieś znaczenie ? Bo u mnie góra wtryskiwacza jest niebieska, a na aukcjach widzę, że są też z szarą górą :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja same wtryski wymienie na listwie bo po co mam przekładac całą listwę... Czy w listwie jest coś co się może popsuć pomijając regulator ciśnienia paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Prawdopodobnie któryś wtrysk mi leje i muszę wymienić, a nie chce się bawić w mechaników dlatego pytam czy to ciężki temat ?
Skąd pewność ze któryś leje? Sprawdzałeś czy wymiana w ciemno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno, gdyż na światłach jak stoję to często zaczyna palić na 3 gary, terkotać i zaczyna śmierdzieć benzyną. Przy jeździe nagle też traci moc zero reakcji na gaz i w ogóle nie przyśpiesza przy czym pali 20/100 w obecnej chwili raz trwa to 5 sekund raz 20 a raz nawet 1 minutę... na vagu tylko jeden błąd tak jak pisałem wcześniej w innym temacie 00537 i według ross-techa przyczyny :

Możliwe przyczyny
  • Okablowanie i / lub Connector (s) z / do Sonda lambda (y) uszkodzony
  • Lambda Control / czujnik (y) uszkodzony
  • Wtryskiwacza (y) uszkodzony / zablokowany
  • Regulator ciśnienia paliwa uszkodzony
  • Pompa paliwa uszkodzona
  • Zbiornik paliwa pusty
  • Odkurzacze / nieszczelności

Dodam, że za kompletną listwę wtryskową zapłaciłem 30 zł więc żaden pieniądz, a mogę rozwiązać usterkę. Dziś włożę jeszcze nowe świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to sprawdź czy masz kostki dobrze wpiete w wtryski, i kolor ma znaczenie, tak jak z czujnikiem temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpiete dobrze sprawdzalem i czyscilem, kolor jakie ma znaczenie ? zamowilem z takimi jakie mam nr wtryskow takie same. Dodam, że zatankowalem ostatnio za 100zl ponad 18l i zrobiłem na tym 120km podczas spokojnej jazdy...
Koledzy, a są jakieś rzeczy o których trzeba pamiętać podczas wymiany wtryskow ? Coś słyszałem że przed montażem trzeba umoczyc wtryski w ropie ? Prawda to? Czy coś jeszcze ?

Edit:

wtryski i regulator ciśnienia paliwa właśnie wymieniłem, po odpaleniu chodzi równo i nie trzęsie silnikiem jak było przedtem, zobaczymy jak będzie podczas dłuższej jazdy ale póki co na plus ^_^ Dzięki wszystkim za pomoc :hi:

Edytowane przez nike166
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...