Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B5 Polift - Przy Wyłaczeniu Kierunkowskazu L/p Zapalają Się Awaryjne


Brayker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie mam takie pytanie, otóż od ponad roku po zakupie auta ciągle nutrtuje mnie pytanie dlaczego zapalają mi się światła awaryjne gdy wyłaczam kierunkowskaz poprzez wyprostowanie kierownicy.

Często tak mam, że gdy chcę skręcić - wrzucę kierunkowskaz, dajmy na to prawy. Wchodze zakręt, prostuję kierownice gdy z niego wyjeżdzam i jak wiadomo nie trzeba palcem odbijać manetki bo kierownica sama to robi. Wtedy przy chwili gdy go odbija już na wyłaczenie widze jak na liczniku w strzałki LEWO i PRAWO zapalają się i gasną. Jedno mignięcie.

Dlaczego tak się dzieje? Czyżby "pajączek" szwankował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wyłącznik kierunkowskazów. To w nim jest przekaźnik który działa też z kierunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a mógłbyś mi przybliżyć jego położenie, gdyż niezbyt się orientuje gdzie znajdę przekaźniki od kierunkowskazu i ten wyłacznik. On jest jakoś pod panelem środkowym? bo stamtad własnie słychać jak działą przekaźnik przy właczonych kierunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik od kierunków jest jet w wyłączniku awaryjnych. Włącznik kierunków pod kierownicą ,raczej to jego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że to przekaźnik awaryjek ponieważ osobny przekaźnik jest od załączania kierunków i osobny od załączania awaryjek.

A może po prostu manetka Ci za mocno odbija i przy odbiciu załącza przeciwny kierunkowskaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...