Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

170ps turbodziura przy przyspieszaniu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Posiadam A4 2.0 tdi 170km 2009r przebieg 172tyś. Zastanawia mnie jedna rzecz,czy przy dodaniu gwałtownie gazu do oporu,auto nie zależnie od obrotów 1600-4000 ma ok 1 sekundę zastanowienia. Oraz obroty chwilowo delikatnie zafalują.Proszę o pomoc czy to normalne zjawisko w tym silniku.Pozdrawiam

Opublikowano

Raczej to jest nienormalne bo u mnie przy tym samym roczniku i silniku wszystko jest ok, tyle że przebieg niższy. Choć kolega przy Passacie i tym samym silniku, 250 kkm też narzekał na delikatną turbodziurę.

Edytowane przez prof87

Opublikowano

Mam niższy przebieg - u mnie wszystko jest ok

Opublikowano

Do sprawdzenia przepływka i czujnik ciśnienia doładowania. Masz DPF ? Jeśli tak to jak często Ci się zapycha? Niestety przy DPF nie ma widać objawów czarnego dymku, a często towarzyszy takowy przy spadku mocy. Nie powinno robić tak na pewno, ja mam ten sam problem w CAGA ale u mnie to inna historia. Zrób logi rozszerzone i wstaw je na forum, na pewno ktoś odczyta.

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam,

Podczepię się pod temat bo widzę że podobny problem mam.

Takie mam pytanie może banalne ale nie daje mi to spokoju :-) czy to normalne że przy dodawaniu gazu występuje pewna zwłoka zanim auto zareaguje i zaczyna przyspieszać ?

Dodam że na kompie nie mam żadnych błędów.

Opublikowano

Witam,

Podczepię się pod temat bo widzę że podobny problem mam.

Takie mam pytanie może banalne ale nie daje mi to spokoju :-) czy to normalne że przy dodawaniu gazu występuje pewna zwłoka zanim auto zareaguje i zaczyna przyspieszać ?

Dodam że na kompie nie mam żadnych błędów.

macie ADS ??? i servotronika ??? mialem tak samo auto musialo sie zastanowic zanim zareajue na wcisniecie gazu tryb zmieniony na DYNAMIC i po temacie

zafalowanie obrotow to moze byc poczatek konczacego/slizgajacego sie sprzegla

Edytowane przez lukas309

Opublikowano

Witam,

Podczepię się pod temat bo widzę że podobny problem mam.

Takie mam pytanie może banalne ale nie daje mi to spokoju :-) czy to normalne że przy dodawaniu gazu występuje pewna zwłoka zanim auto zareaguje i zaczyna przyspieszać ?

Dodam że na kompie nie mam żadnych błędów.

macie ADS ??? i servotronika ??? mialem tak samo auto musialo sie zastanowic zanim zareajue na wcisniecie gazu tryb zmieniony na DYNAMIC i po temacie

zafalowanie obrotow to moze byc poczatek konczacego/slizgajacego sie sprzegla

nie mam servotronika ani ADS-a ewentualnie może to być sprzęgło ale też mam wątpliwości efekt jest taki wciskam gaz czekam 3s i auto przyśpiesza zmieniam na 2 wciskam gaz czekam 3s auto przyspiesza :-) jak utrzymuje wyższe obroty nie ma tego efektu ?

Opublikowano

Witam,

Podczepię się pod temat bo widzę że podobny problem mam.

Takie mam pytanie może banalne ale nie daje mi to spokoju :-) czy to normalne że przy dodawaniu gazu występuje pewna zwłoka zanim auto zareaguje i zaczyna przyspieszać ?

Dodam że na kompie nie mam żadnych błędów.

macie ADS ??? i servotronika ??? mialem tak samo auto musialo sie zastanowic zanim zareajue na wcisniecie gazu tryb zmieniony na DYNAMIC i po temacie

zafalowanie obrotow to moze byc poczatek konczacego/slizgajacego sie sprzegla

nie mam servotronika ani ADS-a ewentualnie może to być sprzęgło ale też mam wątpliwości efekt jest taki wciskam gaz czekam 3s i auto przyśpiesza zmieniam na 2 wciskam gaz czekam 3s auto przyspiesza :-) jak utrzymuje wyższe obroty nie ma tego efektu ?

no u mnie tez tak bylo i jak przelacze na tryb COMFORT to wlasnie auto tak reaguje na pedal gazu przy nizszych obrotach a teraz jak wcisne gaz to jest calkiem inna reakcja

Edytowane przez lukas309

Opublikowano

Witam,

Podczepię się pod temat bo widzę że podobny problem mam.

Takie mam pytanie może banalne ale nie daje mi to spokoju :-) czy to normalne że przy dodawaniu gazu występuje pewna zwłoka zanim auto zareaguje i zaczyna przyspieszać ?

Dodam że na kompie nie mam żadnych błędów.

macie ADS ??? i servotronika ??? mialem tak samo auto musialo sie zastanowic zanim zareajue na wcisniecie gazu tryb zmieniony na DYNAMIC i po temacie

zafalowanie obrotow to moze byc poczatek konczacego/slizgajacego sie sprzegla

nie mam servotronika ani ADS-a ewentualnie może to być sprzęgło ale też mam wątpliwości efekt jest taki wciskam gaz czekam 3s i auto przyśpiesza zmieniam na 2 wciskam gaz czekam 3s auto przyspiesza :-) jak utrzymuje wyższe obroty nie ma tego efektu ?

no u mnie tez tak bylo i jak przelacze na tryb COMFORT to wlasnie auto tak reaguje na pedal gazu przy nizszych obrotach a teraz jak wcisne gaz to jest calkiem inna reakcja

tylko piszę że ja nie mam wyboru trybów jazdy :-)

Opublikowano

Witam,

Podczepię się pod temat bo widzę że podobny problem mam.

Takie mam pytanie może banalne ale nie daje mi to spokoju :-) czy to normalne że przy dodawaniu gazu występuje pewna zwłoka zanim auto zareaguje i zaczyna przyspieszać ?

Dodam że na kompie nie mam żadnych błędów.

macie ADS ??? i servotronika ??? mialem tak samo auto musialo sie zastanowic zanim zareajue na wcisniecie gazu tryb zmieniony na DYNAMIC i po temacie

zafalowanie obrotow to moze byc poczatek konczacego/slizgajacego sie sprzegla

nie mam servotronika ani ADS-a ewentualnie może to być sprzęgło ale też mam wątpliwości efekt jest taki wciskam gaz czekam 3s i auto przyśpiesza zmieniam na 2 wciskam gaz czekam 3s auto przyspiesza :-) jak utrzymuje wyższe obroty nie ma tego efektu ?

no u mnie tez tak bylo i jak przelacze na tryb COMFORT to wlasnie auto tak reaguje na pedal gazu przy nizszych obrotach a teraz jak wcisne gaz to jest calkiem inna reakcja

tylko piszę że ja nie mam wyboru trybów jazdy :-)

tez nie mialem :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam,

Podczepię się pod temat bo widzę że podobny problem mam.

Takie mam pytanie może banalne ale nie daje mi to spokoju :-) czy to normalne że przy dodawaniu gazu występuje pewna zwłoka zanim auto zareaguje i zaczyna przyspieszać ?

Dodam że na kompie nie mam żadnych błędów.

macie ADS ??? i servotronika ??? mialem tak samo auto musialo sie zastanowic zanim zareajue na wcisniecie gazu tryb zmieniony na DYNAMIC i po temacie

zafalowanie obrotow to moze byc poczatek konczacego/slizgajacego sie sprzegla

nie mam servotronika ani ADS-a ewentualnie może to być sprzęgło ale też mam wątpliwości efekt jest taki wciskam gaz czekam 3s i auto przyśpiesza zmieniam na 2 wciskam gaz czekam 3s auto przyspiesza :-) jak utrzymuje wyższe obroty nie ma tego efektu ?

no u mnie tez tak bylo i jak przelacze na tryb COMFORT to wlasnie auto tak reaguje na pedal gazu przy nizszych obrotach a teraz jak wcisne gaz to jest calkiem inna reakcja

tylko piszę że ja nie mam wyboru trybów jazdy :-)

tez nie mialem :)

yhmmm a gdzie to zmienić mam VCDS-a :-) ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.