Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Buczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, Posiadam Audi A4 B5 sedan po lifcie 1999r silnik 1.9 TDI 90km o oznaczeniu AHH skrzynia biegów "piątka" mój problem jest następujący:
Jadąc z prędkością ok. 100km/h słychać uciążliwe buczenie, po wciśnięciu sprzęgła buczenie ustaje, po ponownym podłączeniu napędu buczenie się pojawia.
Proszę o pomoc pozdrawiam.


Panowie pomoże ktoś ? ;)

Edytowane przez Bartek6996

Opublikowano

A sprzeglo dobrze ci funkcjonuje? Jak puścisz gaz i dalej byczy (przy zealnianiu) to wina sprzęgła

Opublikowano
  • Autor

Tak, jeśli puszczę gaz a bieg jest zakleszczony to buczy, a jeśli wrzucę luz albo wcisnę pedał sprzęgła to buczenie ustaje.

Opublikowano

Wygląda na to że coś jest uszkodzone w skrzyni. Może któreś łożysko uszkodzone?

Opublikowano
  • Autor

Też tak mi się wydaje że to będzie wina skrzyni biegów. Jeśli ktoś miał taki przypadek bądź wie co to może być to proszę o pomoc, chcę się trochę dowiedzieć zanim pojadę z tym do mechanika.

Opublikowano

jak ktoś nie dbał o sprzegło przed tobą to skrzynia dostaje po d*p&e i ma gorzej

Opublikowano
  • Autor

Najwidoczniej ktoś nie dbał, co zrobić.
Ale czy jest jakaś rada na to i czy wiadomo co to może być?

Opublikowano

Ale czy jest jakaś rada

wymienić skrzynie na sprawna lub naprawić tą co masz

Opublikowano
  • Autor

Ale czy jest jakaś rada

wymienić skrzynie na sprawna lub naprawić tą co masz

Niestety nie wiem kolego czy to wina skrzyni, możliwe że to wysprzęglik, będę miał więcej czasu to podjadę do boscha niech chłopaki sprawdzą co tam nie tak

Opublikowano

do boscha lepiej nie jedz ,to nie to co kiedyś.

Opublikowano
  • Autor

do boscha lepiej nie jedz ,to nie to co kiedyś.

Kolego ja wiem, ale ten do którego jeżdżę to akurat naprawdę dobrze się autem zajmują i nigdy nie miałem odczucia że zostałem oszukany, każde auto u nich robię i jestem zadowolony, kiedyś miałem swojego mechanika "ździśka" no i co chwile tu mnie kantował tu coś nie tak zrobił i miałem dość, a tu pełna profeska, przynajmniej w tym Boshu do którego ja jeżdżę. :decayed:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

do boscha lepiej nie jedz ,to nie to co kiedyś.

Kolego ja wiem, ale ten do którego jeżdżę to akurat naprawdę dobrze się autem zajmują i nigdy nie miałem odczucia że zostałem oszukany, każde auto u nich robię i jestem zadowolony, kiedyś miałem swojego mechanika "ździśka" no i co chwile tu mnie kantował tu coś nie tak zrobił i miałem dość, a tu pełna profeska, przynajmniej w tym Boshu do którego ja jeżdżę. :decayed:

witam

mialem podobna sytuacje akurat jestem po wymianie skrzyni problem znikł padło łozysko na walku atakujacym

i nie trzeba sugerowac sie ze to moze byc łozysko oporowe

wcale nie znaczy ze jak wcisniete sprzeglo i jak cisza to lozysko a jak puscimy to szumi łozysko bo jak u mnie to szumialo ale lozysko w skrzyni na walku atakujacym

pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

do boscha lepiej nie jedz ,to nie to co kiedyś.

Kolego ja wiem, ale ten do którego jeżdżę to akurat naprawdę dobrze się autem zajmują i nigdy nie miałem odczucia że zostałem oszukany, każde auto u nich robię i jestem zadowolony, kiedyś miałem swojego mechanika "ździśka" no i co chwile tu mnie kantował tu coś nie tak zrobił i miałem dość, a tu pełna profeska, przynajmniej w tym Boshu do którego ja jeżdżę. :decayed:

witam

mialem podobna sytuacje akurat jestem po wymianie skrzyni problem znikł padło łozysko na walku atakujacym

i nie trzeba sugerowac sie ze to moze byc łozysko oporowe

wcale nie znaczy ze jak wcisniete sprzeglo i jak cisza to lozysko a jak puscimy to szumi łozysko bo jak u mnie to szumialo ale lozysko w skrzyni na walku atakujacym

pozdrawiam

Witam.

Dziękuję za odpowiedź, jak tylko znajdę czas to się zajmę tym. Pozdrawiam :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Temat ogarnięty ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.