Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolizja na wiadukcie :( pomoc


machina

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w minioną sobotę na wyjeździe weselnym na wiadukcie traktu brzeskiego w Wawie moja A4 została uderzona w prawe tylne drzwi. Zarzuciło nas porządnie ale obyło się bez innych uderzeń, auto sprawcy na żyletki.

http://www.directupload.net/file/d/3717/nunsstu9_jpg.htm

Koleś uderzył prosto w tylne drzwi za którymi siedziała moja córeczka! całe szczęście że udało mi się wyprowadzić samochód wytrącony z toru jazdy.

Na chwile obecną wygląda to tak że drzwi nie można otworzyć. Jutro wybieram się do ubezpieczyciela sprawcy (WARTA) w celu zgłoszenia szkody. Nie wiem jak będzie wyglądała sprawa z rzeczoznawcą jak nie można otworzyć drzwi w celu sprawdzenia czy nie ma innych uszkodzeń.

Czy możecie mi powiedzieć czego mogę się spodziewać? czy odszkodowania wystarczy na naprawę?

Z uszkodzeń; drzwi oraz zadrapany błotnik. Nie wiem jak będzie po otwarciu drzwi.

Chciałbym kupic drzwi w kolorze i założyć na ori lakierze tak jak moje. A może wybrać inną opcję?

Proszę o rady, wskazówki, jeszcze nigdy nie byłem w takiej sytuacji

Edytowane przez machina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mogę. Klamka z lekkim oporem się podnosi ale drzwi nie opuszczają. Auto mi potrzebne do pracy wiec nie chce tetaz otwierać bo pewnie nie zamknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddajesz auto do ASO, wypisujesz pełnomocnictwo i ASO naprawia Twoje auto, bierzesz auto zastępcze i jeździsz, tyle :wink:

Spisałeś papier że to nie Ty jesteś sprawcą...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla policja mam numer polisy sprawcy i jego wszytskie dane. Oswiadczenia nie spisalem. Czy jest potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla policja mam numer polisy sprawcy i jego wszytskie dane. Oswiadczenia nie spisalem. Czy jest potrzebne?

Jak była policja to Oni zrobili notatkę, to jeszcze lepsza opcja bo sprawca nie będzie kombinował, ja bym nie kombinował tylko oddać auto do ASO AUDI i tyle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca wykona kalkulację szkody przed naprawą,a po warsztat dodaje od siebie kosztorys po wykonawczy. Jak nie da się otworzyć drzwi,to zostaw jak jest,chyba,że na warsztacie w obecności rzeczoznawcy ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aso to mam najbliżej w siedlcach i to volkswagena więc nie wiem czy u nich można to naprawić? kurde jak otworzyć te drzwi jak zamek nie odpuszcza, nie da rady zdjąć do góry boczka bo nie odkręci dwóch śrub od stronu słupków. Ja pierdziele co za pech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ruszaj przed oględzinami.Poszukaj autoryzowanego warsztatu np. PZU,lub najlepszego jaki znasz.

Ty nic nie musisz,a ubezpieczyciel sprawcy ma obowiązek pokryć całość naprawy.

Edytowane przez GILI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dobrego warsztatu w okolicy, który zapewnie auto zastępcze (nie musi być ASO), podpisujesz upowaznienie do działania, zostawiasz auto i więcej Cię praktycznie nei obchodzi - jeździsz zastępczym a warsztat się buja z oględzinami, rozliczenie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...