Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zgrzyty po wymianie przegubu 1.8 ADR


jankes93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniłem prawy przegub zewnętrzny i przy hamowaniu, jak samochód już prawie stoi w miejscu słychać zgrzyty jakby coś przeskakiwało, aż czuję na pedale hamulca wibracje. ABS jak się załączy to raczej nie powinno tego słychać? Co to może być... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był ABS to byłaby jeszcze kontrolka na blacie.Podczas wymiany przegubu nie dokręciłeś zbyt mocno ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kontrolka się pojawiła, przed chwilą byłem się przejechać i przy odpalaniu zaświeciła mi się kontrolka od ABS i od ręcznego, chociaż ręczny był opuszczony.

Dokręciłem przeub mocno, bo mocno był dokręcony jak wymieniałem, aż klucz ukręciłem bo tak mocno był dokręcony ten stary.

Jak trzeba go dokręcić?

Po ponownym odpaleniu silnika i przejażdżce kontrolka nie zapaliła się wogóle ale zgrzyty nadal są przy fazie końcowej jak się jedzie około 5km/h.

Mogłem uszkodzić czujnik ABS?

Edytowane przez jankes93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w czym koledzy szukać teraz winy?

Czy w tym, że uszkodziłem czujnik ABS czy może koronka abs na przegubie... Jest taki dzwięk jakby po koronce się coś obracało... mogłem ~źle koronkę wczepić czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak długo z tym jeździłeś. Dokręciłeś za mocno i możliwe że znowu przegub do wymiany plus łożysko. Ty już namieszałeś radzę poszukaj dobrego mechanika do ogarnięcia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem około 70km.... Jutro odkręce koło i zobaczę co tam się dzieje... :kwasny:

Problem rozwiązany, usterką był czujnik ABS, bardzo mocno brudny oraz przyklejone opiłki żelaza. Po wyczyszczeniu już jest dobrze. Hamulce działają prawidłowo i ABS się nie załącza przy 5km/h :)

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez jankes93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...