Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa lusterko i szyba od strony pasażera


tomekws37

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem (oby był mały)

Nie działa mi lusterko i szyba od strony pasażera. Wcześniej było ok a teraz nie można ustawić lusterka ani otworzyć szyby. Dodatkowo nie działa światełko przy tych drzwiach (te czerwone). Jakby nie dochodził tam prąd. Głośniki działają normalnie ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

Czy ktoś z was wie co może być grane. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i ewentualną pomoc.

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na 99% przerwane kable w gumowej harmonijce przy drzwiach. Częsta przypadłość. Wystarczy polutować/ wymienić kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na 99% przerwane kable w gumowej harmonijce przy drzwiach. Częsta przypadłość. Wystarczy polutować/ wymienić kable

Tak uważasz? Ale wczoraj jeszcze działało. Dodam, że samochód stoi pod gołym niebem a wczoraj wieczorem ostro popadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tak długo, aż kabel się nie przerwie.Wczoraj mogło działać, dziś już nie. Sprawdzenie tego to 5 min. Jak kable będą dobre to można szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tak długo, aż kabel się nie przerwie.Wczoraj mogło działać, dziś już nie. Sprawdzenie tego to 5 min. Jak kable będą dobre to można szukać dalej.

Ok jutro sprawdzę kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne do sprawdzenia są kostki przy sterowniku.Czy fis pokazuje otwarcie drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne do sprawdzenia są kostki przy sterowniku.Czy fis pokazuje otwarcie drzwi?

Jak są otwarte to pokazuje otwarte.

A gdzie jest ten sterownik???

Następne do sprawdzenia są kostki przy sterowniku.Czy fis pokazuje otwarcie drzwi?

Jak są otwarte to pokazuje otwarte.

A gdzie jest ten sterownik???

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki - są OK. Zdjąłem harmonijkę osłaniającą przewody - przewody OK jak nowe - zresztą harmonijka też.Chciałem odpiąć kostkę i obejrzeć ale nie wiem jak. Czy ten plastik od harmonijki mniejszy od strony drzwi też jest na zatrzaski tak jak ten od strony kostki??? Bo zdjąłem samą gumę a plastik twardo siedzi i nie wiem teraz jak to z powrotem założyć.

Jak wspominałem wcześniej z pilota domykała mi się jedna szyba od strony kierowcy (od strony pasażera nie). Teraz obie się nie domykają z pilota. Od strony kierowcy przyciskiem szyba otwiera się i zamyka. Co robić? Ratujcie.

Pozdrawiam

Edytowane przez tomekws37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie ściągałeś od strony drzwi. Jest tam dosyć mocny plastik który najlepiej wypchnąć przy zdjętej tapicerce. Jeżeli wyciągałeś bezpieczniki to mogły się "pogubić " sterowniki i dlatego nie działa ci domykanie z pilota. Każdą z szyb musisz przełącznikiem opuscić do końca i podnieść, po tym domykanie z pilota powinno dalej działać.

Masz VAGa, sprawdzić błędy? Jeżeli kable są dobre, to zostaje podmiana sterownika na próbe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie ściągałeś od strony drzwi. Jest tam dosyć mocny plastik który najlepiej wypchnąć przy zdjętej tapicerce. Jeżeli wyciągałeś bezpieczniki to mogły się "pogubić " sterowniki i dlatego nie działa ci domykanie z pilota. Każdą z szyb musisz przełącznikiem opuscić do końca i podnieść, po tym domykanie z pilota powinno dalej działać.

Masz VAGa, sprawdzić błędy? Jeżeli kable są dobre, to zostaje podmiana sterownika na próbe

Niestety nie mam VAGa. Jaki sterownik trzeba podmienić i gdzie on jest?

Niepotrzebnie ściągałeś od strony drzwi. Jest tam dosyć mocny plastik który najlepiej wypchnąć przy zdjętej tapicerce. Jeżeli wyciągałeś bezpieczniki to mogły się "pogubić " sterowniki i dlatego nie działa ci domykanie z pilota. Każdą z szyb musisz przełącznikiem opuscić do końca i podnieść, po tym domykanie z pilota powinno dalej działać.

Masz VAGa, sprawdzić błędy? Jeżeli kable są dobre, to zostaje podmiana sterownika na próbe

Niestety nie mam VAGa. Jaki sterownik trzeba podmienić i gdzie on jest?

Odpięcie akumulatora nie wchodzi w grę pewnie w celu zresetowania komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik masz w drzwiach przy silniku szyby.

Ok ale czy jest sens zaglądać do tego sterownika? Nie działa lusterko, szyba a także oświetlenie drzwi. Czy ten sterownik odpowiada także za oświetlenie drzwi. Poza tym jak już nawet dostanę się do niego to nie mam pojęcia jak sprawdzić czy wszystko jest ok.

Sterownik masz w drzwiach przy silniku szyby.

Ok ale czy jest sens zaglądać do tego sterownika? Nie działa lusterko, szyba a także oświetlenie drzwi. Czy ten sterownik odpowiada także za oświetlenie drzwi. Poza tym jak już nawet dostanę się do niego to nie mam pojęcia jak sprawdzić czy wszystko jest ok.

Mam jeszcze pytanie czy takim czymś sprawdzę ewentualne błędy???

http://allegro.pl/tester-vw-audi-skoda-seat-vag-k-can-uds-skaner-pl-i4446736877.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie to wskazuje na połamane kable pomiędzy drzwiami a słupkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie to wskazuje na połamane kable pomiędzy drzwiami a słupkiem.

Kable wyglądają tak:

http://www.directupload.net/file/d/3721/jieqrs5w_jpg.htm

Co o tym sądzicie??

Niewątpliwie to wskazuje na połamane kable pomiędzy drzwiami a słupkiem.

Kable wyglądają tak:

http://www.directupload.net/file/d/3721/jieqrs5w_jpg.htm

Co o tym sądzicie??

Jest jeszcze taki czerwono niebieski, który nie idzie nigdzie dalej.

http://www.directupload.net/file/d/3721/zody36jy_jpg.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałem na samym początku, masz uszkodzoną wiązkę. Przylutuj czerwono niebieski kabel oraz wymień te,które mają ponacinana izolacje. Najszybciej będzie jak zdemontujesz boczek i wyciągniesz cala wiązkę, bo jest tam mało miejsca i ciężko się lutuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałem na samym początku, masz uszkodzoną wiązkę. Przylutuj czerwono niebieski kabel oraz wymień te,które mają ponacinana izolacje. Najszybciej będzie jak zdemontujesz boczek i wyciągniesz cala wiązkę, bo jest tam mało miejsca i ciężko się lutuje

Z połataniem kabli może i dam sobie rade. Gorzej będzie z rozebraniem tego boku.Boję się żeby czegoś nie uszkodzić. Może ktoś z was poradzi od czego zacząć. Z góry serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć listwę ozdobną - jest na zatrzaskach. Odkręcić śrubki znajdujące się pod listwą i pod rączką,a nastepnie energicznym ruchem zdjąc tapicerke(jest na zatrzaskach).

Ogólnie to jest wątek o demontażu tapicerki, wiec tam mozesz dokladnie zobaczyć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...