Skocz do zawartości
IGNOROWANY

oznaczenia na pasku rozrządu


Tajfun211

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję pomocy w rozkodowaniu oznaczeń na pasku rozrządu.

038109119S to numer części natomiast co oznacza numer na zdjęciu drugim:

http://www.directupload.net/file/d/3721/neci8oqe_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/3721/u7xhmaqk_jpg.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem i pojechalem do aso i tam mi powiedzieli ze to jest data do ktorej pasek moze byc zalorzony a po jej przekroczeniu ma byc zlomowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem i pojechalem do aso i tam mi powiedzieli ze to jest data do ktorej pasek moze byc zalorzony a po jej przekroczeniu ma byc zlomowany

Masz na myśli te ostatnie cyfry 23 03 05 ? Czyli ten pasek by jeździł od początku w moim aucie przez 9 lat i 168000km jeśli to oznacza marzec 2005 rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 03 05 to jest tak jak powiedzieli w aso data waznosci paska i one niby maja 4 czy 5 lat waznosci czyli wychodzilo by na to ze twoj pasek byl wyprodukowany w 2000 roku z kolei w 2 aso troche byli zmieszani i na poczatku mi mowili ze to data produkcji a pozniej sie poprawili ze to data waznosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w ASO, sprawdzili w systemie kiedy był wymieniany i obejrzeli pasek. Potwierdzili że był wymieniany w 2010 roku przy przebiegu 121 kkm (teraz 168 kkm). Powiedzieli że mogę jeszcze spokojnie jeździć bo pasek wygląda dobrze a serwis gwarantuje 120 tysięcy kilometrów po wymianie lub 8 lat w zależności co pierwsze pod warunkiem kontroli wizualnej w ASO co 3 lata. Jednak na pytanie co znaczą te cyferki o których mowa w pierwszym poście nie potrafili rozkodować... powiedzieli że mam się nie przejmować...

Temat dalej otwarty do chwili rozszyfrowania co oznaczają cyfry na pasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do b7 fabrycznie pasek by zalozyli z lat produkcji b6....? Watpie-jestem tego samego zdania co hammer. 2tyg.temu zmienialem rozrzad w tescia tiguanie 2.0tdi cr z 2011r i data na pasku jest 10.03.2011. Wiec data którą podałeś to data produkcji.chyba rozrząd ktoś zmienił tylko na papierze albo zamontowano ci nowy leżakowany pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich elementach które kupowałem do auta spotykałem się z datą produkcji a nie datą ważności. Dlaczego w przypadku rozrządu miałoby być inaczej? To nie jest artykuł spożywczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że założyli stary/nowy pasek, wątpię aby w niemieckim ASO ryzykowali wymianę paska tylko na papierze...

Tak czy inaczej jeżeli to data to pasek ma już swoje lata, teraz pozostaje wybrać czy nie ryzykować i wymieniać

czy też jechać na kontrolę z wpisem do książki co daje gwarancję na kolejne 3 lata ...


23 03 05 to jest tak jak powiedzieli w aso data waznosci paska i one niby maja 4 czy 5 lat waznosci czyli wychodzilo by na to ze twoj pasek byl wyprodukowany w 2000 roku z kolei w 2 aso troche byli zmieszani i na poczatku mi mowili ze to data produkcji a pozniej sie poprawili ze to data waznosci

Jest trochę jaśniej z tym numerem, producent paska DAYCO tłumaczy na jednym z zagranicznych forum jak należy to rozkodować:

The production data code 08214196 means: 08 (year 2008), 21 is the 21st
week of that year and 4 is the 4th day of that week. The 196 number
represents the belt position inside the production mold

U mnie jest 09382 23 03 05 także trochę więcej cyfr ale mogło by być 09=2009 rok, 38=38 tydzień roku, 2=2 dzień tygodnia

pozostaje 23 03 05 na dane partii

Edytowane przez Tajfun211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...