Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Olej do Mojego AHLa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :)

Mam do was pytanie, chce zmienić olej w aucie ale nie mam bladego pojęcia jaki teraz mam i jaki mam zalać. Czy jest jakiś wyznaczony z góry, bądź uniwersalny który będzie odpowiedni do mojego auta ?

I pytanko na temat rozrządu, chciałbym się dowiedzieć co musiał bym wymienić aby zrobić PEŁNY rozrząd w swoim aucie? Mógłby mi ktoś wymienić wszystkie części?? Bo mam dojścia do org części po taniości ale nie wiem co musiał bym zamówic.

Edytowane przez eXik

Opublikowano

Dobry półsyntetyk powinien wystarczyć do 1.6

Liqui Moly, Motul, Valvoline, ...

Tutaj masz temat olejowy :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/4014-all-jaki-olej-silnikowy/page-180

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

albo pełny syntetyk motula i przed tym zrobic płukankę silnika i wtedy wlać motula ja tak robiłem u siebie a jeździł wcześniej na półsyntetyku

Opublikowano

Oleje tylko Liqui Moly. 10w40 top tec będzie super. Ja leje 5w40 High Tec i każdemu go polecam ale to silnik raczej musi być chociaż w dobrej kondycji i nie żłopać oliwy. Motul dobry ale znaleźć oryginalny w tej chwili to problem. 80% olei na necie to podróby. 2 razy się naciąłem. No ale suma sumarum LM i tak jest lepszy więc po co ryzykować :) Dodam , że 5w40 High Tec w fioletowej bańce to jeden z ostatnich 100% syntetyków z popularnych firm. W tej chwili już nawet Motul ma oszukany syntetyk. Jest obszerny artykuł na necie o tych wałkach z napisami na bańce.

Edytowane przez Mesiah

Opublikowano
  • Autor

Mój silnik wcale nie bierze oleju :P jest naprawde w dobrej kondycji


Temat oleju rozwiazany, został jeszcze rozdząd jakby ktos mogl sie wypowiedziec :)

Opublikowano

Zadaj pytanie w wątku :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/4014-all-jaki-olej-silnikowy/page-180

Jaki olej benzynowcy polecają do Ciebie.

Później powysyłaj oferty z danym olejem do naszych handlarzy..

Kto da Ci najlepszą cenę i najlepszą wysyłkę tam kupuj i koniec kropka :decayed:

Opublikowano

Zapomniałem o naszych pewniakach z forum:) Od siebie polecam z czystym sumieniem Dzik'a i Wendej'a


Co do rozrządu pisz do Dzika. On Ci wszystko dobierze i da dobrą cenę.

Opublikowano

i Durasa


Tutaj w dobrej cenie kupisz ori rozrząd

http://www.mobilem.pl/

oczywiście wysyłają...

To jaką oliwę dokładnie bierzesz ?



W tej chwili już nawet Motul ma oszukany syntetyk. Jest obszerny artykuł na necie o tych wałkach z napisami na bańce.

Ja tam jeżdżę na Motulu 5W40 X-Cess....

I zostanie przy nim do końca mojego lub motoru...

Na LM przesiądę się dopiero w nowym aucie ;)

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano
  • Autor

Cabanmant chyba pomyliłeś linki o tym rozdządzie :)

A jesli o Olej to wyslalem zapytanie do Dzika o Liqui Moly 10w40 top tec

Opublikowano

Masz zdrowy motor to bierz 5w40. Zimą Ci podziękuję. To raptem 30-40zł różnicy.


Aha i nie kupuj filtrów oleju Filtron bo to syf. Tylko Knecht , Mann

Edytowane przez Mesiah

Opublikowano

Cabanmant chyba pomyliłeś linki o tym rozdządzie :)

Zapodałem Ci przecież sklep

Aha i nie kupuj filtrów oleju Filtron bo to syf. Tylko Knecht , Mann

Spoko na kabinowy Filtron starczy :wink:

W paliwo czy olej warto dołożyć kilka złoty i kupić Knechta Made in Austria

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Na kabinowy tak :D

Opublikowano
  • Autor

Właśnie na kabinowym mam FIltrona :D

To jak Panowie napisze mi ktoś po kolei co trzeba wymienić przy pełnym rozrządzie??

Opublikowano

Toć napisz do jednego z polecanych wyżej , że chcesz pełny komplet rozrządu i oni Ci już wypiszą po kolei co się w nim znajduję + ceny.

Opublikowano

Pfff... Standardowo kpl rozrząd + pompa wody, mile widziany nowy płyn chłodniczy.

Warto rozważyć zakup oryginalnego rozrządu Audi&VW, bo różnica w cenie może być drobna.

Opublikowano

Jeśli będziesz wymieniał pompę wody polecam HEPU na metalowym wirniku. Lepsza niż SKF itp.

Opublikowano

Na forum jest opinia, że pompe wody najlepiej kupić ori bo zamienniki ze sklepów motoryzacyjnych lubią cieknąć.

Opublikowano

Zależy jaka będzie ta ORI. Zawsze stosuje HEPU i nigdy nie ciekła. Ta firma robi tylko takie rzeczy i nie jest pakowaczem jak np. Ruville. Jeśli masz możliwość zakupu całego oryginalnego zestawu to bierz. Ja u siebie nigdy nie założę pompy na plastiku.

Opublikowano

Pytałem i ori jest na plastikowym wirniku.

Bynajmniej do mojego motoru.

http://www.rozrzad.pl/pl_PL/p/Rozrzad-pompa-wody-Seat-Leon-1.9-TDI-AGR-ALH-AHF-ASV-038198119E-038121011A/3709?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2014-08&utm_content=3709#nclid=5a988aedf1d2430c9ab13a6a7c3e3355

Skoro ori jest najlepsza... i robi na plastiku ?

Może po prostu plastik wystarcza na interwał wymiany ?

Edytowane przez cabanmat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.