Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej do Mojego AHLa


eXik

Rekomendowane odpowiedzi

Może i masz racje :) ale moim zdaniem po głosie silnika i ogolnej jego pracy moge stwierdzic ze naszczescie moi poprzednicy nie zarzynali mojej audiczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest najwazniejsze. Wrzucaj do niej gaz nie oszczedzaj na porządne części i masz auto na długie lata. Ja swojej nie mam zamiaru zmieniac przez minimum 5 a może nawet 10 lat. Wszystko co nowsze się sypie na potęge. A gaz tak czy inaczej trzeba będzie wrzucac niedługo bo z benzyną co raz większe jaja się odgrywają. Diesle też czeka rychły koniec (już w tej chwili w niektórych państwach jest zakaz wjazdu dieslami do większych miast). Poza tym jak słysze klekot to mnie na zygi zbiera. Do tego wyjeżdżam na miasto i jedyne co widze to obłoki dymu z wydechu. U mnie w mieście 2/3 aut to diesle. Czasem jest aż czarno na mieście , szczególnie w godz szczytu. Cyrk cholerny. Do tego powrzucają te swoje mapy na kopcące +40km i jest zadyma. Nie daj bóg jak taki delikwent się popisuje albo coś wyprzedza. Jak by fura nie wyglądała dobrze to po odpaleniu tego badziewa czar pryska. Na common railu jest trochę lepiej ale i tak do kitu a poza tym sypie się to na potęge. Kumpel zajmuje się regeneracją wtryskow i ma stół probierczy za ok 100 tyś i kazał mi tego unikać jak ognia jeśli pomyślę o dieslu kiedyś;]

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak i ja chce aby 5 lat dobrze mi posluzyło a moze i wiecej :) 5 lat minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę polecam : http://www.motochemia.pl/castrol-edge-5w30-4l-olej-silnikowy-benzyna-diesel-p-913.html mój znajomy który prowadzi warsztat mówi że castrol to świetny olej do silników vaga i naprawdę mówił że to jest świetny wybór dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to świetny wybór i napisze to raz dla wszystkich. UNIKAĆ CASTROLA. Niezależnie jakiego. Ten olej to syf makabryczny szczególnie ten na nasz rynek. Castrol jest wszędzie i wszyscy go polecają bo mają na nim największe marże. Unikać jak ognia. Po więcej odsyłam do google.

Tylko Motul i Liqui Moly. Dobry jest też Millers a Valvoline o ile oryginał to absolutny minimum. Jeśli ktoś chce oszczędzać na oleju bo tańszy na litrze 5zł to dla mnie ma syfa mózgu i niech później nie płacze , że jakiś syf się wytrącił albo coś stało się z silnikiem.

Zaraz zaczną się komentarze , że ktoś jeździ na Castrolu latami itp ale mi to wisi. Rozbierałem nie jeden silnik po Castrolu i wiem jak wygląda nagar po tym gównie. Olej śmierdzi jakby był przepalony i w środku dzieje się sajgon. W necie jest wszystko także polecam lekturę. I przestańcie się słuchać mechaników bo to wały i tyle. Każdy radzi jak mu wygodnie i tak żeby więcej zarobił.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przechodzę z Castrola na LM 5w40. Mam pytanko jaką użyć płukankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Motul ale podobno LM lepsza bo nie jest robiona na bazie benzyny czy jakichś rozpuszczalników. Kiedyś jak się tym interesowałem to wyczytałem. Sam ostatnio użyłem Motula bo mi się walał i było ok.

Od siebie dodam. Nie bać się płukanek i nie bać się przechodzenia z z gorszego oleju na lepszy. Nawet z minerała na full syntetyk. Net jest pełen ostrzeżeń co do tego ale to bujda. W każdym swoim aucie przechodziłem z oleju nieznanego na full syntetyk niezależnie od stanu silnika i było ok. Najwyżej palił go trochę więcej ale minimalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek rozrządu masz najkorzystniej w zestawie INA ( w środku tego jest wzmocniony pasek conti albo Gates i taki zestaw z rolką ze śrubami podkładkami masz po 158zł brutto
pompa wody skf 169zł
oliwkę 10W40 6L - masz z mos2 z LM po 137zł brutto
filtr oleju mann 21zł
powietrze mann 30zł
kabina węgiel zamiennik 30zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwna sprawa. Myślałem , że nie. Tak czy inaczej 170 zeta to trochę drogo. Sadziłem , że 120 maks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały ot: 300zl za wymianę rozrzadu to nie jest przegięcie. Ja biorę 250 od człowieka z ulicy. Sprawdz tylko, jakie sa ceny części tej firmy w jakimś okolicznym sklepie i będziesz wiedział, ze na Tobie nie zarabia na nich. Chcielibyście chyba, zeby zawsze było jak najtaniej, ale do cholery- mechanik żyje ze swojej pracy, tak, jak Wy ze swojej:) gdyby Ci powiedział "450 dla Ciebie po Znajomosci", to ok, ale tutaj absolutnie Cię nie krzywdzi. Zapytaj grzecznie, czy za 250 Ci to zmieni i juz:) każdy chce zarabiać, ale wydawać to juz niekoniecznie:p serio - wszystko musi mieć swoją równowagę-obieg pieniędzy tez.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym w 100%. Tak czy inaczej u nas stawki tak poszły na łeb naszyje , że mówię. Wymiana takiego rozrządu 150zł. Debile i stolarze dorabiający po godz tak obniżyli stawki. Powiedz komuś więcej za jedną rzecz to już więcej nie przyjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...